Silničáři na Mikuláše v terénu pro charitu

9.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-09T10:19:09 --> <p>Není snad belgického cyklisty, který by si během mládežnických let nezkusil cyklokros, nicméně když se o uplynulé mikulášské sobotě pustili silniční hvězdy do terénu v belgickém Molu, místy se diváci dobře bavili při sledování jejich zápolení v písečných dunách nebo ve výbězích. Duch charitativního závodu Move to Improve tak byl naplněn beze zbytku – organizátor akce, místní rodák Tom Boonen dlouhodobě podporuje belgickou nadaci na pomoc dětem s poruchami hybnosti a cílem závodu bylo zajistit nadaci další finanční prostředky.</p>

A tak čtyři desítky silničářů tři čtvrtě hodiny zápasili s terénem, když nejlépe se dařilo Maartenu Wijnantsovi, Boonenovu kolegovi ze stáje Quickstep, zatímco sám hostitel skončil 13. Nejvíce ovací si ale za svůj výkon zasloužili Italové Alessandro Ballan (Lampre, 32.), loňský mistr světa, a letošní mistr Itálie Filippo Pozzato (Kaťuša, 36.), který si nedělal žádné násilí, svůj boj s písečnými dunami bral s nadhledem a představil také novou, černou podobu dresů své ruské formace. Ještě o další dvě příčky za ním skončil dvojnásobný vítěz Kolem Flander Stijn Devolder.