Česko vyrazilo nebývale tvrdě do boje proti dopingu

8.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-07T22:56:20 --> <p>Vláda České republiky na svém zasedání v pondělí 7. prosince rozhodla o zpřísnění a zpřesnění boje proti držitelům omamných látek a drog. Ruku v ruce s tím schválila nařízení upravující používání anabolik a dopingu. Již pouhé dvě injekce dopingové látky držené za jiným, než léčebným účelem mohou od ledna příštího roku hříšníka poslat na celý rok do vězení.</p>

Šéf českého Antidopingového výboru ČR Jaroslav Nekola řekl, že cílem není postihovat jednotlivce, ale bojovat proti distribučním sítím, které jsou rozšířené po celé Evropě. Předpokládá se také, policie bude provádět razie ve fitcentrech a bude pracovat s dlouhodobě získávanými poznatky, které zatím nebylo možné nijak využít právě z důvodu právního vakua.

Největším strašákem pro sportovce koketující s dopingem je fakt, že dle novely může až 12 let strávit ve vězení ten, kdo dopingem získal větší prospěch. A kdo dopuje proto, aniž by větší prospěch získat chtěl, že?! Jediným problémem je formulace tzv. většího prospěchu, která nápadně připomíná obligátní „větší než malé množství” jehož přesnější definování vláda opět odložila.

Pondělní usnesení je dalším, tentokrát pořádným krokem k čistotě sportu, ovšem nejen toho profesionálního.

Martin Raufer
foto: Cor Vos

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu