Štybar v laufu, Wellens stoupá

7.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-07T13:06:57 --> <p>Před týdnem jsme konstatovali, že cyklokrosař Zdeněk Štybar momentálně vyhrává na jakémkoliv povrchu a po vítězství na písku v belgickém Koksijde to potvrdil i v neděli na bahně ve španělském Igorre. Jeho brilantní forma drtí soupeře, ale vyvolává také již trochu obavy. Není předčasná?</p>

Sám Štybar si podobné myšlenky nepřipouští, nechce celou sezonu obětovat pro jeden jediný závod na jejím konci a seriál Světového poháru má tak rozjetý, že ho chce vyhrát, což by byl v českém podání premiérový počin. V průběžném pořadí po pěti závodech ztrácí na vedoucího Nielse Alberta už jen pět bodů a do konce zbývají ještě čtyři závody, ten nejbližší za dva týdny v Kalmthoutu, kde před dvěma lety Zdeněk vyhrál svůj první závod SP. Že by se tedy rodil hattrick?

Zdeněk ŠtybarV Igorre na těžkém okruhu se tentokrát nerozhodovalo ve spurtu, Štybar se dokázal v závěru zbavit Nijse s Albertem, když prvně jmenovaný zaváhal při předjíždění nizozemského závodníka jedoucího o kolo zpět. Nijs, čtyřnásobný vítěz na této trati, hudroval, ale byla to i jeho chyba a přibrzdil i Alberta. Při Štybarově formě lze však předpokládat, že by si i tak s oběma poradil ve finiši jako ve třech případech v předchozích dvou víkendech. Je evidentní, že Zdeňkovo tělo se dobře vyrovnalo s tréninkovými dávkami ve španělském Benicassimu nedaleko Valencie, kde strávil minulý týden a kam se z baskického Igorre po vítězném závodě opět přesunul na další pětidenní kemp.

Podle některých zpravodajských serverů se našim cyklokrosařům v Igorre tradičně nedaří, ale není to pravda. V minulosti zde vyhráli ještě za čs. éry Peter Hric (1989), Radovan Fořt (1990), Stanislav Bambula (1991), později dokonce dvakrát Jiří Pospíšil (1997, 2003). Štybarovo prvenství je však první se statutem Světového poháru. Zapadnout by neměla ani devátá příčka Radka Šimůnka, ostatním našim se příliš nevedlo (Dlask 17., Zlámalík 20., Ausbuher 24.) a vyloženě při své letošní premiéře v SP propadl biker Jaroslav Kulhavý, který dojel s okruhem ztráty.

Bart Wellens

Varovný signál svým soupeřům vyslal navrátivší se Štybarův stájový druh Bart Wellens (Telenet-Fidea), který ve svém prvním startu v letošním ročníku Coupe du Monde po vleklé nemoci skončil pátý. Může to být i on, kdo v lednu využije našetřených sil…

(kh)

Čeští vítězové závodů Světového poháru v cyklokrosu

  • 1994 Loenhout (Bel.) » Radomír Šimůnek st.
  • 2004 Wortegem-Petegem (Bel.) » Zdeněk Mlynář
  • 2004 Tábor (ČR) » Kamil Ausbuher
  • 2006 Tábor (ČR) » Radomír Šimůnek ml.
  • 2007 Kalmthout (Bel.) » Zdeněk Štybar
  • 2009 Koksijde (Bel.) » Zdeněk Štybar
  • 2009 Igorre (Šp.) » Zdeněk Štybar

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu