Fotbalista mistrem ČR v cross-country

29.7.2001
<p>Na cross-countryové trati u teplické hvězdárny si 29.7. dojel pro svůj třetí titul mistra republiky mezi muži Pavel Elsnic z České spořitelny. Pro ostattní adepty titulu to musí být tvrdá rána, protože lidé z Elsnicova blízkého okolí se shodují v tom, že kdyby se přípravě věnoval tak intenzivně jako někteří jiní naši cyklisté, už dávno musel být mistrem světa. Jemu však nejspíš stačí připravit se každý druhý rok na jeden mistrovský závod.</p>

Elsnic je bývalým cyklokrosařem, je hodně rychlý a impulzivní na kole i mimo něj, dokázal vyhrávat i v silniční kritérijní lize nad našimi silničáři. Sám kdysi prohlásil, že by mu stačilo jednou sjet trať pohárového downhillu a v závodě by v pohodě vyhrál. Je to sice trochu nadnesené, ale na druhou stranu je pravda, že právě z kopce získává hodně vteřin snad úplně na všechny soupeře. Jeho titulům z domácího Mostu nebyla přikládána patřičná váha, přece jen měl trať dokonale najetou a extrémní sjezdy byly také jako ušité právě jemu na míru (a navíc ty trapné taktické hrátky v bývalém týmu Fort…). V Teplicích si to ale rozdal se svým týmovým sokem a naopak právě zde domácím jezdcem Standou Hejdukem natvrdo, a také Milan Barenyi z Merida Rubena týmu mu více než minutový náskok, který Eslnic získal krásnou, agresivitou a silou nabitou jízdou, zadarmo. Přes narážku z minulé zprávy je třeba říci, že titul je ve správných rukou, škoda jen, že se díky mistru nemůžeme radovat z kovů ještě cennějších, mezinárodních.
Závěrem ještě vysvětlení titulku, které je zároveň důkazem Elsnicova přístupu ke kariéře profesionálního cyklisty. K jeho vášním patří jinak cyklisty většinou nepříliš oblíbený fotbal. Sám hraje v útoku a je kanonýrem jakéhosi, snad dokonce divizního celku. Zápasy v minulosti dokonce střídal s bikovými závody, z čehož jde hlava kolem jak každému, kdo kdy na kole ujel pár kilometrů, tak odborníkům.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu