Kateřina Nash potvrdila dalším vítězstvím titul USGP

7.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-07T13:36:13 --> <p>Na cyklokrosový okruh v Porltandu Kateřina nevyrazila mezi prvními, přesto jednoznačně zvítězila a odvezla si vítězství v americkém poháru v cyklokrosu 2009.</p>

V souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím světa v Táboře se start a první kolo jeví jako její největší slabina, v tak nabité konkurence, jako se sejde v Táboře by to mohl být velký problém. Ne tak v Portlandu. Peloton závodnic vodila v prvním kole kanadská veteránka Alyson Sydorová a se svou dávnou rivalkou z mountainbikových tratí a světovou exšampionkou Alison Dunlapovou se snažily na trati, která se z části linula po motokrosovém okruhu vzdálit těm, kdo doposud americkému cyklokrosu dominují. To se jim ale podařilo jen na necelé dva okruhy, pak už se chopila vlády Katěřina Nash s maličkatou Amy Dombroski za zády. Katka si tentokrát nenajela větší náskok než deset vteřin, což Amy považuje za svůj obrovský úspěch a signál stoupající formy. Třetí dojela Sydorová před Dunlapovou a Meredith Millerovou, ty už ale měly přes minutu ztráty.

Pro Katku to byl posední velký závod v Americe, možná se ještě zúčastní pár startů v okolí Rena, pak ale bude následovat odjezd do Evropy a příprava mířená k posledním lednovému víkendu.