Příští rok bude pro Labskou stezku přelomový

3.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-03T11:28:08 --> <p>Ačkoliv v Německu je Labská stezka jednou z nejnavštěvo­vanějších stezek a je zároveň součástí sítě evropských tras Eurovelo, u nás je její rozvoj stále teprve na začátku. Příští rok by měl ale přinést veliký posun jak v infrastruktuře, tak ve službách.</p>

„Letos jsme úsilí věnovali především propagaci Labské stezky, protože její potenciál je na naší straně stále nevyužitý,” říká koordinátor Labské stezky Ondřej Fábera z Nadace Partnerství. Na jaře se ve spolupráci Nadace Partnerství a Rotary International například uskutečnila mezinárodní cyklojízda Tour de Labe ze Špindlerova Mlýna do Drážďan, jíž se zúčastnilo téměř 200 lidí včetně starostů některých polabských obcí. „Díky finanční pomoci německých partnerů se také podařilo vydat českou a německou verzi skládačky se základními informacemi o Labské stezce na českém území,” doplňuje Fábera.

V roce 2010 proběhne díky dotacím výstavba hned několika nových úseků Labské stezky, a to konkrétně mezi Těchlovicemi a Valtířovem, Litoměřicemi a Třebouticemi, mezi Horními Počaply a Mělníkem, Kostelcem nad Labem a Lázněmi Toušeň a v Hostinném. „S trochou štěstí se snad cyklisté příští rok projedou i mezi Hradcem Králové a Kuksem a mohlo by se podařit připravit alespoň kousek stezky i mezi Hradcem Králové a Pardubicemi,” doplňuje výčet Fábera.

Polabí

O postupném rozvoji hovoří i zlepšující se služby pro cyklisty. Letos narostl počet zařízení, která se mohou pochlubit certifikací Cyklisté vítáni, na přibližně třicet objektů a příští rok by se měl jejich počet zdvojnásobit. Hlavním přelomem by mělo být spuštění nového trojjazyčného informačního portálu labska-stezka.cz, který nabídne všechny podrobné informace o českém úseku Labské stezky a poskytovaných službách. Cílovou skupinou ale nebudou jen cyklisté. Nadace partnerství chce nabídnout informační servis i pro pěší turisty, in-line bruslaře, vozíčkáře nebo cestující lodní dopravou, po železnici i na koních.

(zdroj: Nadace Partnerství)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu