Kreuziger v desítce nejlepších sportovců roku, Štybar těsně za ní

2.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-02T16:46:33 --> <p>Podle výsledků 1. kola hlasování v anketě Sportovec roku 2009 náleží mezi deset nejlepších jednotlivců také cyklista Roman Kreuziger, který patří mezi pět jmen, jež se do vybrané společnosti dostala v letošním i loňském roce spolu s oštěpařkou Barborou Špotákovou, rychlobruslařkou a částečně i cyklistkou Martinou Sáblíkovou (letošní mistryně republiky v časovce dvojic), běžcem na lyžích a nadšeným bikerem Lukášem Bauerem a lyžařkou Šárkou Záhrobskou.</p>

Roman Kreuziger se v loňském, olympijském roce umístil v anketě sportovních novinářů na osmém místě a poprvé nakoukl do top ten, letos po deváté příčce na Tour de France, vítězství na Tour de Romandie a třetím místě Kolem Švýcarska aspiruje na pořadí v první pětce. Naposledy se cyklistika mohla pochlubit titulem Sportovec roku před osmnácti lety v osobě cyklokrosaře Radomíra Šimůnka, tehdejšího mistra světa.

Jiný cyklokrosař, vicemistr světa Zdeněk Štybar, obsadil v letošní anketě 11. místo, tedy první, jež nenabízí pozvánku na slavnostní vyhlášení. Od vysněné desítky ho dělilo pouhých pět bodů a kdyby byla uzávěrka hlasování až v těchto dnech, kdy sbírá ve vrcholných závodech jeden triumf za druhým, zřejmě by se do ní protlačil. „Nedá se nic dělat, holt asi musím zajet ještě lepší výsledky, abych se do té desítky dostal,” komentoval Zdeněk Štybar na svých internetových stránkách.

Vyhlášení 51. ročníku ankety proběhne 22. prosince v přímém televizním přenosu od 20.00 hodin v pražském hotelu Hilton.

(kh)
Foto: Cor Vos

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu