Bike Expo dříve než Eurobike

2.12.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-12-02T10:07:30 --> <p>Novinky pro rok 2011 budou v příštím roce prezentovány v rámci veletrhu Bike Expo již na konci července roku 2010 (20.-25. 7.), tedy o týden dříve než na veletrhu Eurobike, který je tradičním otvírákem pro novou sezonu.</p>

Velký mezinárodní veletrh, který se uskuteční na mnichovském výstavišti, bude hostit již druhý ročník Big in Bavaria dirtjumpových závodů, na nichž nebudou chybět žádná ze zvučných jmen horské cyklistiky a BMX. Mnoho vystavovatelů všemožných značek kol, doplňků, stejně jako testovací dráhy pro každého návštěvníka, to vše se zde objeví a změní tak výstaviště v jeden velký bikový festival.

Soutěž Big in Bavaria se také může těšit na mnoho top jezdců roku 2010, jak více přiblížil Tarek Rasouli z agentury Rasoulution: „Ohlas z minulého ročníku byl velmi pozitivní. Jezdci se rozjeli do Bavorska z jižní i severní Ameriky, Austrálie a z celé Evropy, aby předvedli vystoupení ve světové třídě. Na rok 2010 zase plánujeme sestavu dirt jumpů na té nejvyšší úrovni, abychom splnili očekávání všech jezdců. Soutěž BIG IN BAVARIA zaručuje návštěvníkům BIKE EXPA velkolepou show.”

Kategorie BMX a mountain bike ale nejsou to jediné, co bude na této soutěži k vidění. Zázemí závodů také nabízí všem možným výrobcům předvést tu své produkty, a to jak uvnitř v hale, tak na vekovních plochách výstaviště.

První soutěže Big in Bavaria v Mnichově v roce 2009 se zúčastnilo plno známých osobností: takové bikové legendy jako Greg Watts (USA), Darren Berrecloth (Kanada), Martin Söderström (Švédsko), Sam Pilgrim (Velká Británie), Benny Korthaus (Německo), Phil Sundbaum (USA), Yannick Granieri (Francie) nebo Amir Kabbani (Německo). Dále to byly hvězdy z kategorie BMX jako TJ Ellis (USA), Dave Dillewaard (Austrálie), Brandon Dosch (USA), Josh Hult (USA), Alejandro Caro (Kolumbie), Josh Stead (Austrálie), Mike Clark (USA), James Foster (USA) nebo Ricardo Laguna (USA).

Na BIKE EXPU se také bude probírat problematika dopravy (především městské). Na rok 2010 je pro tuto příležitost na výstavišti zarezervována celá jedna hala. Ve spolupráci se společností ExtraEnergy tu bude mít prostor několik maloobchodníků a stejně tak tu bude k dispozici několik testovacích drah. Plány zahrnují rychlé dráhy pro náročné cyklisty nebo dráhy pro amatérské cyklisty. To dělá z BIKE EXPO jednu z mezinárodních výstav, jež pokrývají i důležité téma v oblasti dopravy.

BIKE EXPO se v termínu od 22. do 25. července 2010 stane tím pravým místem setkání pro všechny bikové nadšence a všechny z bikového průmyslu.

Tomáš Kubát
foto: www.bike-expo.com

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu