Štyby umí! I na písku…

30.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-30T13:40:38 --> <p>Když je forma, je jedno na jakém povrchu se odehraje cyklokrosový závod. Jednoznačně to o víkendu potvrdila domácí jednička v zimním terénu Zdeněk Štybar, když v belgickém Koksijde, dějišti mistrovství světa 1994 i 2012, v písečných dunách nedaleko moře, vyhrál podruhé v kariéře závod Světového poháru (předtím v Kalmthoutu 2007).</p>

Přitom právě písečné tratě byly donedávna Štybyho slabinou. Ještě loni, když ředitel závodu Čestmír Kalaš zařadil na táborské trati při Světovém poháru těžký výjezd v písku, čeští reprezentanti by ho nejraději ukamenovali. Dnes už se ale o žádné slabině v případě české cyklokrosové hvězdy hovořit nedá. Potřetí za sebou, po double z minulého víkendu v seriálech GvA a Superprestrige, dominoval ve spurtu z první pozice. Projel cílem s těsným náskokem před Svenem Nijsem, jeho ruce vylétly vzhůru a pěstí se bil do prsou. Já jsem nejlepší! Takto přespurtovat největší soupeře včetně francouzského silničáře Francise Moureye, to už něco znamená. A sebevědomí narůstá.

Štybar

V nedělním závodě Superprestige v nizozemském Gietenu Štybar hůře odstartoval a do boje o místa na stupních vítězů nezasáhnul, když skončil čtvrtý za vítězným Nijsem, který dosáhl neuvěřitelného 50. prvenství v tomto seriálu. Štybar se tak teprve podruhé při sedmnáctém startu v sezoně nedostal na podium.

Světový pohár pokračuje v neděli pátým podnikem ve španělském Igorre, kam se Štybar přesunu přímo ze soustředění na Pyrenejském polostrově v Benicassinu. V průběžném pořadí ztrácí na druhém místě už jen 15 bodů na vedoucího Belgičana Nielse Alberta.

(kh)
Foto: Cor Vos

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu