Štybar: trénink v dešti, gratulace v pekárně a bowling

25.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-25T10:19:44 --> <p>Cyklokrosař Zdeněk Štybar si v pondělí vyloženě vychutnával povedený belgický víkend, během něhož ovládl oba závody, sobotní podnik série Gazet van Antwerpen v Hasseltu i nedělní Superprestige v Hamme-Zogge. V prvním případě za nezvykle vysoké teploty 18 stupňů za sebou nechal ve spurtu stájového kolegu z Telenet-Fidea Kevina Pauwelse a úřadujícího mistra světa Nielse Alberta (BKCP Powerplus), v neděli si pro změnu v závěrečných metrech poradil s belgickým šampionem Svenem Nijsem (Landbouwkrediet-Colnago), zatímco třetí dojel Klaas Vantornout, tedy vše belgičtí soupeři, přičemž v obou případech spurtoval český cyklista z první pozice, což svědčí o velké sebedůvěře, a zároveň v obou případech zůstal za stupni vítězů dosud suverénní Albert.</p>

Štybar, vítězství v Hasseltu

Minulé pondělí si Štybar na svých webových stránkách postěžoval, že když jel po těžkém dvojzávodě na trénink, bál se, aby ho nedojel nějaký cyklista, který by jel na kole z práce, protože by se ho asi nedokázal ani udržet. „Byl jsem totálně zlomený, mentálně i fyzicky,” nepopírá. „Ale to víte, po vítězství se únava lépe vstřebává a vždycky také záleží, jak se konkrétní závody odvíjejí. Já se teď cítím úplně v pohodě. Dopoledne jsem objel dvouhodinový švih v dešti a nijak mě to nerozhodilo.”

Užívání si snového vítězného víkendu začalo už v pondělí ráno v pekárně, kam si zašel pro čerstvé pečivo. „Gratulovalo mi tam snad deset lidí,” přibližuje Zdeněk. „Konečně se mi podařilo vyhrát a pocity, co prožívám, jsou velmi příjemné. Koupil jsem si noviny Gazet van Antwerpen, což je největší vlámský celonárodní deník, a v něm moje fotka přes půl strany. Vychutnávám si to.”

Štybar absolvoval v Hamme-Zogge patnáctý start v sezoně a počtrnácté (!) se umístil na stupních vítězů, kromě domácích pohárových triumfů v Toi Toi Cupu ve Stříbře a Podbořanech zaznamenal první dvě mezinárodní vítězství. Tak stabilní bilancí se nemůže pochlubit ani Nijs s Albertem, který o víkendu skončil velmi zklamaný na třetím, respektive čtvrtém místě. V průběžném pořadí Superprestige se Štybar na třetím místě ocitl jen bod za vedoucí dvojicí Albert-Nijs.

Štibar, druhý triumf během víkendu v Hamme-Zogge

V pondělí se Zdeněk zúčastnil dlouho plánovaného bowlingového utkání se svými týmovými kolegy. „Manažer týmu Hans Van Kasteren vypsal pro prvního prémii dva tisíce euro, takže to bylo docela prestižní. Ale já bowling vůbec nehraju a všichni jsme na tom byli stejně, snad vyjma Barta Wellense, který občas koule po dráze válí. Vyhrál Hansův asistent, který dal peníze zpátky do banku, takže příští hra bude ještě zajímavější,” referoval Štybar. Během dne pak absolvoval setkání u hlavního sponzora, společnosti Telenet v Mechelenu, jehož se zúčastnili i další partneři týmu a kde proběhla i autogramiáda. Že byl momentálně nejsledovanější osobou právě český mistr, je nasnadě. Obhajovat vítěznou pozici bude už v sobotu 28. listopadu v dalším pokračování Světového poháru v belgickém Koksijde.