Evropský pohár v DH poprvé v ČR!

24.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-24T11:12:48 --> <p class="mute_color"><img alt="IXS Downhill cup" class="fr" height="77" src="http://zpravodajstvi.ivelo.cz/img/868/logo.jpg" width="250" /><span class="zvyrazneniInvers" style="position: relative; top: 6px;">tisková zpráva:</span> Po dvou úspěšných ročnících Světového poháru v běhu na lyžích podepsala společnost Kentaura a.s. se společností IXS smlouvu na pořádání Evropského poháru ve sjezdu horských kol – IXS DOWNHILL CUP 2010.</p>

První Evropský pohár ve sjezdu horských kol v České republice se bude konat ve dnech 14.-15. srpna 2010 v areálu šumavského KONA BIKE Parku ve známém lyžařském areálu Špičák.

První trať zde byla otevřena v roce 2007, a to především díky T. Lučanovi (ISF) a T. Procházkovi (WB). Dnes nabízí park tři tratě, na jejichž vrchol se lze dostat díky čtyřmístné sedačkové lanovce a jsou vedeny z části po sjezdovkách, pod lanovkou a po stávajících lesních cestách a pěšinách.
Sjezdařská trať pro MTB patří mezi nejlepší v ČR a její délka i obtížnost ji řadí mezi špičku i v evropském měřítku.

IXS Downhill cupJako součást Evropského poháru plánují organizátoři kromě samotného závodu také festival pro veřejnost. Ten zahrnuje v rámci doprovodného programu také netradiční závody pro diváky, představení novinek a trendů sezony, testování nejnovějších modelů kol od výrobců, prodejní stánky výrobců, exhibice, fashion show, koncerty, DJ´s a další.

Ski Areál Špičák
Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy pro všechny skupiny lyžařů od začátečníků po lyžařské experty. Pro děti je zde Penguinland s výukou lyžování, pro snowboardisty Horsefeathers snowpark. V létě okupují areál především bikeři na downhillových tratích. Nadmořská výška areálu je 865–1202 m n. m., areál disponuje jednou lanovou drahou, deseti lyžařskými vleky s přepravní kapacitou 5500 osob za hodinu a 8,5 kilometry sjezdových tratí, ze kterých je 80 % uměle zasněžováno.

(tisková zpráva)


EP nejen v Česku

IXS Downhill CupEvropský pohár ve sjezdu bude v příštím roce složený ze sedmi závodů konaných v sedmi zemích, včetně známých středisek bikeparků v rakouském Leogangu a německém Bischofsmaisu. Letošním vítězem seriálu se stal Švýcar Nick Beer (Scott), který se zároveň umístil na 12. příčce v celkovém hodnocení Světového poháru DH. Společnost IXS pořádá národní downhillové série také ve Švýcarsku a Německu a podepsala tříletou smlouvu s Evropskou cyklistickou federací na pořádání kontinentálních šampionátů ve sjezdu od roku 2011.

(Kamil Hofman, foto: IXS Downhill Cup)

iXS European Downhill Cup 2010

  • 29.-30. 5. Innerleithen (V. Británie)
  • 12.-13. 6. Verbier (Švýc.)
  • 26.-27. 6. Leogang (Rakousko)
  • 3.-4. 7. Bischofsmais (Něm.)
  • 14.-15. 8. Špičák (ČR)
  • 21.-22. 8. Pila (Itálie)
  • 11.-12. 9. Chatel (Fr.)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu