Quick Step bez Specializedu, na Eddy Merckxovi!

23.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-23T10:52:56 --> <p><span class="mainpict_shadow_uni"><img alt="Quick step" height="168" src="http://zpravodajstvi.ivelo.cz/img/865/perex.jpg" width="250" /></span>Jak praví úvodní řádky tiskové zprávy týmu Quick Step, jeho spolupráce s firmou Specialized je minulostí, tato kapitola je uzavřena. „Velice oceňuji, co pro naši značku tým v uplynulých třech sezonách udělal," poděkoval ve své řeči za spolupráci Mike Sinyard, zakladatel Specializedu. Patrick Lefevere, ředitel týmu, mluvil o vděčnosti Specializedu za to, že byl významnou součástí při dosahování úspěchů, za vývoj kol a vybavení, jež to umožňovaly. „Byl to největší benefit naší spolupráce, na našich kolech jezdili nejlepší jezdci, a to nás nutilo nabízet jim odpovídající stroje. Díky tomu jsme nyní schopni nabídnout je i běžným zákazníkům," dodal Sinyard.</p>

Šéf týmu Quick Step Patrik Lefevere (vpravo) a Eddy Merckx po podpisu smlouvy.Dva dny po tomto oznámení dorazila do redakce další tisková zpráva: tým Quick Step bude od počátku roku sedlat stroje značky Eddy Merckx. Smlouva byla podepsána na tři roky. „Toto partnerství, návrat značky do seriálu Pro Tour, je pro nás další logický krok v našem růstu. Investovali jsme nemalé prostředky do vývoje, do reorganizace distribuční sítě a optimalizace logistiky, nyní bychom se chtěli soustředit na posílení pozice v zahraničí. Start spolupráce v roce 2010 má pro nás ještě jeden význam – Eddy Merckx v tomto roce oslaví 65. narozeniny a jím založená značka 30. výročí,” uvedl Pieter Vansynghel, manažer firmy Eddy Merckx Cycles.

Otázkou, která jistě brzy dojde odpovědi, tak zůstávají další kroky Specializedu. Že by došlo ke spolupráci s týmem Astana, o níž se v zákulisí hovořilo? Uvidíme.

Týmové kolo Specialized při Tour de France 2009.

Foto: týmové kolo Specialized při Tour de France 2009.

Rudolf Hronza
Foto: Cor Vos a autor

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu