Slezská magistrála – kopne se na jaře

19.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-19T10:55:49 --> <p>Dotace ve výši 55 milionů korun z pokladničky Regionálního operačního programu spravovaného Evropskou unií spolu s dalšími necelými 50 miliony z tuzemských zdrojů umožní zhruba za tři roky bezpečně se dopravit z Opavy do Krnova.</p>

„V pravém slovy smyslu se jedná o smíšený projekt cyklostezky a cyklotrasy, který bude realizován částečně na již hotových, funkčních a zpevněných komunikacích a částečně výstavbou nových úseků, mostů či lávek. Součástí projektu je také dopravní značení a vybudování doprovodného vybavení na trase, včetně odpočívek,” uvedl Martin Dostál z oddělené rozvoje města Opavy. „Skutečnost, že Opava získala více než polovinu všech financí přidělených na cyklostezky v kraji vypovídá o tom, že projekt byl velmi dobře připraven, upozornil opavský primátor Zbyněk Stanjura.

Slezská magistrála

Stezka od Krnova do Velkých Hoštic bude dlouhá 33 km. z toho cyklistická stezka (pouze pro cyklisty nebo smíšený provoz cyklistů a chodců) bude mít necelých 18 km, cyklistická trasa (tedy úseky podél místních komunikací) bude něřit 15 km a první cyklisté si ji celou budou moci projet na podzim 2011.

Slezská magistrála

(ls)
zdroj: cyklostrategie.cz, obrázky: www.opava-city.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu