Další americké vítězství Kateřiny Nash

17.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-16T23:29:19 --> <p><img alt="Kateřina Nash" class="fl" height="182" src="http://www.ivelo.cz/img-aktuality/854.jpg" width="250" />Kateřina Nash zvítězila ihned po svém návratu z Čech do USA v dalším závodě amerického cyklokrosového poháru USGP a upevnila si tak vedení v celkové klasifikaci.</p>

Ve čtvrtek dopoledne odlétala z Ruzyně a už v sobotu za sebou nechala ve West Windsoru v New Jersey svou týmovou kolegyni Georgii Gouldovou, loňskou vítězku této série, a Meredith Millerovou, americkou mistryni na silnici v závodě, Mercer Cupu. Zvítězila systémem start cíl a v závodě, kde se musela brodit hlubokým blátem si pochvalovala možnost měnit své kolo dvakrát za okruh: „Dík patří mým mechanikům, za tu možnost. Když jsem skočila na čisté kolo, připadala jsem si, že letím, ale po pár minutách to zase jelo pomaleji a pomaleji. Na trati byla místa, která by se jindy dala snadno jet, teď ale brala strašnou spoustu sil. Bylo to superpomalé a superhluboké bahno.”

Americká média nezapomínají podotýkat, že celkové vítězství by Katce už nemělo uniknout a hlavně to, že je jednou z horkých favoritek pro mistrovství světa, které se jede v místě jejího rodiště. Což je velmi lapidárně řečeno, Američané Kateřinu berou za svou, možná některé z nich barvy jejího reprezentačního dresu překvapí. Dlužno ovšem také dodat, že v Evropě sbírá jeden úspěch za druhým největší americká medailová naděje pro MS Katie Comptonová, která o víkendu vyhrála další díl seriálu Superprestige v belgickém Gavere (Pavla Havlíková 10.), v němž skončil Zdeněk Štybar opět na „bedně” (třetí za Albertem a Nijsem).

(mr)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu