Cyklokros ve Střeni – Kreuziger, Raboň a další hvězdy na startu

16.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-16T09:33:08 --> <p><span class="mainpict_shadow_uni"><img alt="Střeň" class="fl" height="167" src="http://www.ivelo.cz/img-aktuality/853.jpg" width="250" /></span>Rekordních 143 jezdců se postavilo na start osmého ročníku závodu O pohár vesnice Střeň. Netradiční cyklokros, kde mezi sebou síly měří amatérští závodníci s cyklistickými velikány, vyhrál biker Jaroslav Kulhavý. Toho nakonec po hodinovém marastu na velmi blátivé trati na Olomoucku na stupních vítězů doplnil stříbrný Alois Kaňkovský a bronzový František Raboň, jezdec Pro Tour týmu Columbia HTC.</p>

Mezi ženami pak neměla konkurenci slovenská reprezentantka Katarína Uhláriková, která přijela před Gabrielou Slámovou, jež právě podepsala smlouvu s francouzským ženským Pro Tour týmem Vienne Futuroscop. O třetí příčku se rozdělily Jana Kábrtová s Jiřinou Ščučkovou, které cílovou páskou projely na milimetr stejně.

Ve Střeni se zejména pro radost diváků objevil i devátý muž letošní Tour de France Roman Kreuziger, který však do závodu neodstartoval. „Všichni jsme si to tu opět užili. Tento závod je tradičně hlavně o setkání a nálada tu bývá výborná, takže člověku ani tolik nevadí, že do cíle přijede jako koule bláta,“ pousmál se profesionál František Raboň.

Text, foto a více informací na www.stren-cyklokros.cz.

Výsledky – muži
1. Jaroslav Kulhavý (Rubena Specialized)
2. Alois Kaňkovský (ASC Dukla Praha)
3. František Raboň (Columbia HTC)
4. Ondřej Fojtík (Volvo Auto Hase)
5. Jan Fojtík (Volvo Auto Hase)

Výsledky – ženy
1. Katarína Uhláriková (SR)
2. Gabriela Slámová (Dukla Brno)
3. Jana Kábrtová (Alpine Pro-Author Bike Team) a Jiřina Ščučková (Kola Kaňkovský)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu