Dráhové MS: češi po prvním dnu mají tři medaile

7.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-09T12:02:02 --> <p>Jiří Ježek o sobě dal řádně vědět hned v páteční kvalifikaci, kde v kategorii LC2 v závodě na čtyři kilometry s přehledem zvítězil v čase světového rekordu (4:40.899) s náskokem bezmála tří vteřin na druhého Rumuna Novaka a třetího Španěla Alcaideho. Neméně přesvědčivě si vedl i ve finálové rozjižďce, kterou vyhrál opět před Rumunem Novakem o více jak tři vteřiny. První česká medaile byla na světě.</p>

V časovce na 1000 metrů spastik Jan Bouška v kategorii CP4 přidal druhou českou zlatou medaili (1:10.520), když si poradil s druhým Američanem Trentem a třetím Italem Pittacolem.

O třetí českou medaili v úvodním dnu Mistrovství světa se postaral Michal Stark startující v kategorii LC3 v závodě na tři kilometry, ve kterém se umístil na třetím místě.

V sobotu Jiří Ježek rozšířil sbírku českých medailí o další přírůstek, když v závodě s pevným startem na 1000 metrů v kategorii LC2 obsadil třetí místo a získal tak bronzovou medaili. Tento úspěch byl podtržen osobním rekordem Jiřího Ježka, když finálovou jízdu absolvoval v čase 1:10,199.

V nedělním týmovém sprintu pak Jiří Ježek spolu s Tomášem Kvasničkou a Jiřím Bouškou získal stříbrnou medaili, což je největší dosavadní úspěch českého týmu v historii této disciplíny v cyklistice hendikepovaných.

Jiří Ježek

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu