Hebík chtěl v první sezóně víc

5.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-04T20:46:14 --> <p>Z někdejšího Sparťana se od letošního roku stala posila profesionálního týmu PSK Whirlpool-Author. A rozhodně platná. Českobudějovický jezdec Martin Hebík se v prvním roce mezi profesionály dokázal prosadit. V těžkém závodě Okolo Portugalska vybojoval cenný bronz, na domácí půdě už na začátku ovládl trilogii Czech Cycling Tour. Proč tedy hodnotí sezonu jako ne příliš vydařenou?</p>

Sezóna pro vás skončila vítězstvím. Jak byste ji ale zhodnotil celkově?
„Upřímně řečeno, spokojený s ní moc nejsem. Čekal jsem, že bude maličko lepší. Na druhou stranu, vstoupil jsem do nového prostředí a jezdil úplně jiné závody, než na které jsem byl zvyklý. Všechny byly hodně těžké a člověk se už se tak neprosazoval, takže spokojenost z mé strany moc není, ačkoli jsem si trochu spravil chuť v samotném závěru.”

 

Byla to pro vás první sezona v PSK Whirlpool-Author. Jaké bylo vaše očekávaní?
„Celkově jsem s týmem hodně spokojený. Všechno funguje, jak má, takže tahle stránka je absolutně v pořádku. Sám od sebe jsem ale čekal trochu víc. Výkonnost a formu se mi nedařilo naladit tak, jak jsem si přál. Vždycky, když jsem potřeboval nebo chtěl, tak tomu pořád něco chybělo.”

Nakonec jste byl od začátku lídrem Czech Cycling Tour a to jste dovedl do zdárného konce. Co to pro vás znamená?
„Czech Cycling Tour je určitě zajímavá myšlenka a i pěkný podnik jak pro závodníky, tak pro diváky. Věřím, že by se z něj i mohla stát tradice. Já osobně jsem spokojený s výsledkem a jeho celkovým průběhem. Všichni to brali poměrně prestižně a navíc tu snaha byla i pěkně finančně odměněná.”

O vítězství rozhodl definitivně až závěrečný závod celé série. Jaký byl poslední boj s největším konkurentem Aloisem Kaňkovským?
„Celý závod na Staroměstském náměstí jsem si ho hlídal a snažil jsem se držet stále za ním. Neměl jsem strach, že by mi ujel. Spíš šlo o to, abych se nedostal do nějakého problému, do pádu. Závod se rozhodl až v tom posledním kole, v konečném spurtu. V předposlední zatáčce jsem měl menší konflikt s jedním závodníkem, ale zvládli jsme to v klidu.”

Který závod v uplynulé sezoně byl pro vás takový opravdu „nej”?
„Určitě musím vyzdvihnout závod Okolo Portugalska. To byl krásný závod se vším všudy. Líbilo se mi celkové zázemí, jak tam všechno fungovalo, etapy byly perfektní. Nebylo tomu co vytknout a navíc se mi podařilo třetí místo v etapě. Na závodě s takovou úrovní si myslím, že to je hodně dobré.”

A co váš nynější program po sezoně?
„Stále odpočívám. Po posledních závodech jsem ještě trénoval, abych sezonu neuzavřel příliš brzy a pauza nebyla nadmíru dlouhá. Teď ale relaxuji a věnuji se věcem, na které během sezony prostě není čas. Jelikož se chystám stěhovat do nového, tak letos žádná dovolená na programu nebyla. S tréninkem začnu zhruba v polovině listopadu.”

(tz)
Foto: Patrik Pátek

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu