Ambice orientačních bikerů

25.7.2001

Krom výše uvedených byl na základě dosavadních výsledků doplněn mužský tým Machem a nováčky Strejčkem, Kubínem a Wohankou. Škoda, že do Finska necestuje zkušený Ctibor Podrábský, který je na stáži v USA. V ženách byly dále nominovány Podrábská, Kupcová, Ryglová a Folprechtová.

Cílem reprezentačního družstva je v letošní sezóně obhájit vedoucí pozici ve světovém MTBO před Mistrovstvím světa v roce 2002. Z toho plyne úkol pro první dvojzávod (klasická trať 30.7. a krátká trať – sprint 1.8.) v Tampere : udržet krok se silným finským družstvem v pro nás neznámých severských terénech. Že to nebude jednoduché, naznačují první informace z místa závodů – finské lesy tvarované ledovci jsou bažinaté, skalnaté a kamenité, i po cestách se na horském kole jezdí obtížně. A ačkoli pořadatelé vybrali pro závody příměstské lesy s velkým množstvím komunikací, neumožňují cesty díky množství kamenů a vyčnívajících kořenů rychlou jízdu a podstatně stěžují možnost orientace za jízdy. Další nezvvklostí je doba závodu – ve sprintu první závodník vyrazí na trať až v 19,00 (důvodem je očekávaná početná návštěva účastníků Mistrovství světa v orientačním běhu). A do třetice se naši závodníci budou učit používat odlišný elektronický systém ražení kontrol, než na jaký jsou zvyklí doma.

Krom našich by měli patřit k favoritům Finové Tervala a Makila, Francouzi Mougin a Bouchut, Slovák Šabo a Rus Korčagin. V ženách se předpokládá souboj všech našich závodnic s Finkami a Němkou Bornhak. Otázkou je účast skvěle fyzicky připravených Francouzek.

Program Světoého poháru v roce 2001:
Finsko Tampere 30.7. – 1.8. 2001
Rakousko Mieming 15. – 17.9. 2001
Maďarsko Veszprém 20. – 22. 9. 2001
Francie Vaucluse 2. – 4. 11. 2001

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu