Huříková zatím odmítla zůstat doma

1.11.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-11-02T12:32:44 --> <p>„Tereza Huříková zatím odmítla nabídku na zabezpečení od českého týmu a čeká, jak dopadnou jednání ve Španělsku," řekl Vladimír Vávra, manažer silničního profitýmu PSK Whirlpool Author.</p>

Přestože Vladimír Vávra vede silniční tým, nabídka se týkala zabezpečení pro horská kola, protože tento bývalý československý reprezentant a účastník Závodu míru je v současnosti také odpovědný za sportovce (cyklisty), kteří jsou podporováni Centrem sportu Ministerstva vnitra.

Ta nabídka padla konkrétně od Vás?
„Ano, je škoda, aby Tereza nepokračovala ve své kariéře doma. V jejím životě se děje hodně nového, letos se jí nedařilo, skončil tým, který ji roky zabezpečoval. Nabídli jsme jí zabezpečení týmu PSK Whirlpool Author, kola Author, veškeré oblečení i prostor pro individuální sponzory, společná soustředění, pokud by chtěla, trénoval by jí Ota Fiala (trenér PSK a bývalý profesionální cyklista, pozn. red.), měla by pracovní smlouvou s Centrem sportu MV, kde je již zaměstnaná od OH v Pekingu a tím zabezpečenou slušnou mzdu. Musela by se sama postarat o technické zabezpečení na závodech (auto, masér, mechanik), to bychom jí poskytnout nedokázali.”

To zní v současné situaci po skončení týmu Česká spořitelna i v současné ekonomické situaci jako královská nabídka.
„Nedokážu posoudit zabezpečení jiných MTB týmů.”

Měli jste na ni nějaké nepřiměřené požadavky?
„Myslím, že ne. Spíš se domnívám, že by jí to mohlo pomoci ke sportovnímu růstu. Jediné, co bychom chtěli, je, aby se připravila na mistrovství ČR a mistrovství světa v časovce jednotlivkyň. Podle nás tam má obrovskou šanci na úspěch. A kdyby byla do pátého, do desátého místa, což je zcela reálné, zajistila by si i lepší finanční podmínky u Centra sportu MV pro další rok či roky. To je velká šance a přitom obrovská jistota.”

Vysvětlila Vám, proč nabídku nepřijala?
„Chce být součástí nějakého týmu, který se jí postará o první poslední, což chápu. V současné době odjela do Španělska na jednání.”

Pokud se jí podaří prosadit se do zahraničního týmu, může to být ale změna pozitivní, která ji posune.
„To může, ale pokud půjde dneska ven, pak za úplně jiných podmínek, než by bývala šla před dvěma roky. Poslední dvě sezony se ji nedaří, svůj podíl na tom mají i zranění, ale u nás je pořád vnímána jako ta hezká a úspěšná a když odejde do zahraničí, může sejít z očí a tedy i z mysli. Může přijít o hodně.”

Je to v tuto chvíli uzavřená věc?
„ Zatím ne, jednání stále pokračují.”

Máte ještě nějaké novinky v týmu?
„Vracíme se do trojky. O složení týmu diskutujeme, zájem pokračovat v týmu i přesto, že budeme trojka, mají i všichni Němci, které jsme letos měli. Přitom volných závodníků se hlásí strašně moc, je obrovský nadbytek kvalitních volných jezdců, právě jsem tady měl schůzku s jedním z nich. Dokonce se nám nabízel ten Dán, co jel Tour ve žlutém…”

Rasmussen?
„Ano, ten…”

Díky za rozhovor.

Vladimír Vávra

(mr)
Foto: Mario Stiehl

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu