Ritchey má od Shimana licenci na patent SPD

25.7.2001
<p>Shimano Inc. Japan a Ritchey Design Inc. USA uzavřely exkluzívní smlouvu, která zaručuje značce Ritchey práva vyrábět a používat systém SPD a SPD R na svých nášlapných pedálech. Přidružení systému SPD R, jímž se Ritchey zatím nezabýval bylo nezbytnou podmínkou této smlouvy. V bikerských kruzích se nyní spekuluje o tom, zda na trhu zbydou jen nášlapné pedály Shimano a Ritchey.</p>

Japonský gigant má systém SPD krytý třinácti různými patenty a je pravda, že díky řadě dalších, především asijských výrobců nižší kvality v této skupině produktů zaostává za často dominantním postavením v prodeji některých jiných součástek. Přitom kdo jiný, než majitel patentu by měl z obliby nášlapného systému profitovat?
Podepsání smlouvy s Tomem Ritcheyem je dalším potvrzením výtečných osobních i obchodních vztahů mezi ním a rodinou Shimano.
V oddělené smlouvě ještě Shimano pověřilo Ritcheyho výrobou vlastních klik, kompatibilních se středovou osou Shimano ES-70. Důležité je podotknout, že součástky Ritchey a Shimano nebudou identické, typický design pro každou značku je výsostní záležitiostí každé z nich, řeč je výhradně o systému.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu