Zlaté kolo GT již má v ČR svého majitele!

15.9.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-09-15T14:23:42 --> <p>V sobotu 12. 9. se uskutečnil v Jedovnicích u Brna již třetí ročník maratonu GT Zaskar. Letos byl tento závod součástí celosvětové série GT is Golden – 21 závodů, v nichž nejlepší mohou vyhrát unikátní zlaté kolo GT. V České republice tímto kolem byla speciální zlatá edice celoodpruženého GT Marathon Carbon Team s celokarbonovým monocoque rámem, výbavou Shimano XTR a odpružením od firmy Fox.</p>

Na 100km trať se postavilo přes 250 jezdců, celkově závod dokončilo 197 závodníků. V absolutním pořadí závod v dramatickém finále vyhrál v čase 3:52:16 hod Radovan Kyjovský před Milanem Šustekem, třetí pak byl Lukáš Petr. Závod o Zlaté kolo GT měl oproti běžným závodům odlišné podmínky – vítěze určil až přepočet časů podle handicapů jezdce dle data narození. Zlaté kolo GT tak nakonec získal Tomáš Bohatý, který se ve věku 49 let vypořádal s touto dlouhou a náročnou tratí v čase 4:23:36 hod. Na absolutního vítěze Radovana Kyjovského ztratil pouhých 31 minut, přičemž věkový rozdíl těchto dvou závodníků činí 27 let. Tomáš se tak zařadí do síně slávy na webu celosvětové série www.gtisgolden.com. Spolu se Zlatým kolem GT vyhrál i speciální balíček Zlatého jezdce a šek na 100 dolarů k nákupu špičkového cyklistického textilu kanadské značky Sugoi. O zlatém GT jsme vás podrobněji informovali a fotogalerii najdete zde. Na 54km trati závod vyhrál v celkovém času 1:56:52 hod Petr Šťastný před Tomášem Kroupou a Mirkem Ošťádalem. Kategorii žen závod opanovala Lucie Veselá, závodící za GT Czech Team.

Rudolf Hronza

Výsledky 100 km – muži Radovan Kyjovský (Remerx Rajhrad) čas 3:52:16 hod Milan Šustek (Volvo Auto Hase MTB Team) + 00:06 min Lukáš Petr (TJ Favorit Brno) + 04:36 min Ondřej Kobliha (4Ever Cyklo Bulis) + 06:29 min Pavel Žák (Trob-Cyklo O.P. Morkovice) + 06:29 min

Výsledky 54 km – muži Petr Šťastný (Hakr Brno) 1:56:52 hod Tomáš Kroupa (Miltom Bike Team) + 00:38 min Jiří Ošťádal (TJ Favorit Brno) + 00:59 min Milan Kuchařík + 00:57 min Pavel Vančuřík + 04:34 min

Výsledky 54 km – ženy Lucie Veselá (GT Czech Team) 2:14:04 hod Eva Zemánková (Moravec Czech MTB Team) 2:22:30 hod Eva Grycová 2:22:37 hod