Festival cyklistiky je tu za 4 dny

16.6.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-06-16T09:11:47 --> <p>Už tento pátek odstartuje na úpickém náměstí šestý ročník Festivalu cyklistiky. Kromě hlavních bodů – MTB maratónu Apache Jestřebí hory, Orientačního závodu dvojic a kulturní části festivalu Bujará Úpice, je na programu několik dalších doprovodných závodů a aktivit.</p>

Hned v pátek se můžete rozjet při 21 km dlouhé silniční časovce a doladit tak svoji formu před sobotním maratónem nebo si vyzkoušet dravost při večerním vyřazovacím bajkovém sprintu. Sobotní dopoledne bude patřit cross country závodům pro děti ve věku do 15 let, které se pojedou v okolí náměstí. Odpoledne se pak můžete zúčastnit některé z netradičních bajkových soutěží. Na neděli je pro příznivce extrémních odnoží cyklistiky připraven King Kong BMX jam v parku Monkey Area Úpice. Své orientační schopnosti v terénu si můžete vedle Orientačního závodu dvojic vyzkoušet nanečisto při „Orienťáku open”, který je do programu festivalu zařazen poprvé.

Novinkou je také TOMAC BIKE ACADEMY – společná vyjížďka po Jestřebích horách spojená s výukou techniky jízdy v různých terénech (např. technické sjezdy, prudké výjezdy, přejezdy kořenů nebo nácvik tzv. bunny hopu). Průvodci po okolí a instruktory zároveň budou redaktoři časopisu Cykloservis a také majitel firmy Tomac Joel Smith, který přiletí do Evropy kvůli návštěvě Festivalu cyklistiky a zároveň oficiálně uvést značku Tomac na český trh. Prezentace značky a představení kol pro novináře, obchodníky ale také širokou veřejnost proběhne v pátek 19.6. od 18 hodin v divadle A. Jiráska kousek od festivalového centra, kam jste všichni srdečně zváni.

Z nesportovních aktivit se vedle dvanácti koncertů, které se během víkendu uskuteční přímo na náměstí, můžete těšit na taneční vystoupení dívčí skupiny Refflexive, které závodníky doprovodí i ráno na startu nejdelší trasy a také je povzbudí v nejednom těžkém stoupání. Dětem je vyhrazen program v neděli odpoledne, kdy je čeká zábavný blok plný soutěží, kouzelnické vystoupení a různé hry a dílny

Samozřejmostí již je kvalitní zázemí s velkokapacitní hospodou ve stanu, úschovna kol, informační centrum, festivalové expo nebo wi-fi internet zdarma v celém areálu.

Pro lepší přehled ještě uvádíme souhrn toho, co se který den bude dít:

Pátek 19.6.
Silniční časovka
MTB sprint
Zahájení prodeje značky Tomac v ČR
Prezentace na MTB Maratón
Koncerty kapel Čémur Šámur, Skapollo a Prague Ska Conspiracy

Sobota 20.6.
MTB Maratón Apache Jestřebí hory – 98 / 58 km
Buď fit jízda 32 km
Dětské cross country závody
Netradiční nejen bajkové soutěže
Koncerty kapel Plexis, Apple Juice, Heebie Jeebies a party ve stanu s DJ Muchem

Neděle 21.6.
Orientační závod dvojic
Orienťák open
Tomac Bike Academy
King Kong BMX jam session
Dětské odpoledne
Koncerty kapel Tleskač, Fast Food Orchestra, Václava Koubka, Benjaming Band a Klapeto

Přesný časový rozpis a kompletní informace o festivalu najdete na www.festivalcyklistiky.cz

Festival cyklistiky je tu již za 4 dny, tak laďte formu a těšte se. Bude to jízda!

Apaches

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu