Bikerem snadno a rychle

15.6.2009

Špičkový český biker Jaroslav Kulhavý, který se v současné době čím dál více prosazuje na zahraničních soutěžích, představuje na internetových stránkách www.kulhavy-birell.cz divákům během 12 dílů pravidla správného bikování. Každý díl je tematicky zaměřen na nejrůznější úskalí, která číhají především na cyklisty-začátečníky. Své si však ve videoškole najdou i pokročilí jezdci.

Úvodní díly cykloškoly zájemce o bikování seznámí nejen s tipy pro nákup kola vhodného pro jízdu v terénu, ale poradí i s výběrem doplňků a také vysvětlí, jak správně o kolo pečovat. V dalších dílech přiblíží základy jízdy v terénu a postupně se propracuje k představení bikování na profesionální úrovni, které zahrnuje i správnou životosprávu, ideální tréninkový plán a přípravu na závody. „Když jsem začínal s cyklistikou, nevěděl jsem, co mám dělat, co je dobře a co špatně. Tímto projektem bych chtěl pomoci začínajícím cyklistům, aby si osvojili nejen ty správné triky, ale aby si také uvědomili, že péči nepotřebuje pouze tělo, ale i kolo. Dobrá příprava je totiž nesmírně důležitá na všech stranách,” zhodnotil svou motivaci Jaroslav Kulhavý.

Cyklistickou videoškolu natočil Jarda Kulhavý za významného přispění partnera teamu – značky Radegast Birell. „Jsem rád, že jsem na celý náročný a vyčerpávající projekt nebyl tak úplně sám a že mi Birell pomohl především s natočením spotů i s vytvořením webových stránek a celkovou propagací,” vysvětlil mladý biker. Radegast Birell se podpoře cyklistiky věnuje již řadu let. Od roku 2002, kdy začal spravovat svou první cyklostezku v Beskydech, přispěl Radegast Birell významnou měrou k popularizaci tohoto sportu nejen v domovském regionu.

„Cyklistika a aktivní životní styl jsou témata značce Radegast Birell velmi blízká. Už od začátku spolupráce s teamem Jardy Kulhavého jsme nestáli jen o „nálepku” na dresu, ale chtěli jsme taky něco reálně přinést českým cyklistům. Proto jsem rád, že jsme mohli pomoci Jardovi předat jeho znalosti a zkušenosti českým hobby bikerům,” dodává k projektu Vladimír Vaněk, manažer značky Radegast Birell.

Dvanáctidílná videoškola Jardy Kulhavého, je umístěna na internetových stránkách www.kulhavy-birell.cz a od 11.6.2009 bude během jednoho měsíce zveřejněno postupně všech 12 videí včetně detailního textového popisu, který rozšíří videoškolu o další užitečné detaily.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu