První závod Cyklomaraton Tour úspěchem Ježka a Radové

22.4.2009
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2009-04-22T13:33:02 --> <p>Pod rozkvetlou třešní v sobotu odstartoval v Hluboké nad Vltavou Radegast Birell Okolobudějic – první závod Cyklomaraton tour také zařazený do Českého poháru v ½ maratonu a Xterra Czech Tour. Na start se postavilo na 400 závodníků, kteří měli na výběr z tratě dlouhé 52 km a nebo poloviční vzdálenosti.</p>

Do Hluboké se sjelo mnoho špičkových závodníků, nechyběla jména jako Zlámalík, Novotný, Plesník, Bambula, Ježek, Rybařík, Cirkl, Kozák, Žilák, Sulzbacher nebo x-terráci Kubíček, Zadák, Michal a Novota. Závod se jel na okruhu, který vedl z Hluboké přes Dobřejovice a Chotýčany zpět. Velké procento tratě vedlo po lesních cestách nebo v terénu mezi stromy, část také po šotolinových polňačkách nebo asfaltu. Jako zpestření pořadatelé zařadili i několik průjezdů tunelem pod železniční tratí a brod přes potok.

Na delší trati zařazené do Českého poháru zvítězil Václav Ježek, který vedl už brzy po startu a postupně se odtrhl od svých soupeřů, jen Ivan Rybařík s ním zůstal až do druhého 26 km dlouhého okruhu, tam však Ježek neuvěřitelně zrychlil a i Rybaříka nechal daleko za sebou. Další dvojice bojovala o třetí místo. Českobudějovický Petr Cirkl a Robert Novotný spolu absolvovali úplně celý závod a o poslední zbylou medaili si to rozdali až v cílové rovince. Pátý dojel do cíle Karel Zadák, nejlepší český reprezentant Xterra, který páté místo po loňském čtvrtém jistě jako zhoršení neviděl. Všichni, kteří ho minulý rok na stejné trati tenkrát ještě pouze s názvem Twin Xterra MTB Rallye Vltava, porazili, skončili v sobotu až za ním. Na poloviční trati, kde startovalo přibližně 150 závodníků se radoval Martin Janů z CK Mladá Vožice před Michalem Kohoutkem (Merida Bike Ranch Team) a Tomášem Sládkem (KED Cyklomax).

Podobný vývoj měl i závod žen, ve kterém se skloňovalo hlavně dívčí jméno Barbora. Na kratší trati byla nejlepší Bára Hrušková, na dlouhé zvítězila Barbora Radová a cíl byl navíc před sportovním hotelem Barborka. Dvě minuty za Barborou Radovou projela cílem jako druhá Alena Krnáčová a třetí skončila Hana Nádherová.

Další závod Cyklomaraton Tour se pojede už za necelý měsíc 17. května v areálu pod hradem Kunětická Hora, který leží jen několik kilometrů od Pardubic, závod proto nese název ZP MV ČR Okolopardubic.