FESTIVAL CYKLISTIKY 2008 – AKTUÁLNĚ Z JESTŘEBÍCH HOR

11.6.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-06-11T22:33:39 --> <p><strong>Uzávěrka přihlášek předem v pátek třináctého!</strong><br /> V pátek 13. června bude poslední den, kdy se budete moci on-line zaregistrovat na MTB maratón a orientační závod. Je to zároveň poslední den pro úhradu startovného za nižší cenu (490,– pro maratón, 250,– pro buď fit jízdu a 500,– / dvojici pro orientační závod. Do tohoto data si také můžete objednat tričko a další vstupenky na doprovodný program za zvýhodněné ceny. Možnost přihlášky bude samozřejmě i na místě v kanceláři závodu a to i v den závodu (uzávěrka vždy hodinu před startem).</p>

Festival cyklistiky dětem V programu festivalu cyklistiky je myšleno také na děti. V sobotu se mohou aktivně zúčastnit dětského cross country na okruhu v okolí náměstí a poměřit tak síly se svými vrstevníky. Je vypsáno 10 kategorií od předškolních až po juniory a startovné je pro všechny ZDARMA. Závod proběhne mezi startem dlouhé a krátké trasy maratónu v sobotu dopoledne. Přihlášky se přijímají až na místě v kanceláři závodu. Kompletní rozpis najdete zde. Pro ty nejmenší je potom na nedělní dopoledne, poledne a odpoledne připraven program plný soutěží a loutkové divadlo a pro ty o něco starší pak naučná stezka v okolí náměstí s plněním různých úkolů.

Indián pro každého O tyto originální plastiky hlavy indiána se bude letos bojovat ve všech kategoriích maratónského závodu a orientačního závodu dvojic. Zmenšeninu v podobě medaile pak získá každý, kdo dojede do cíle závodu. Tyto ceny jsou z dílny úpického umělce Jana Drahoráda.

Páteční závody na rozjezd Páteční odpoledne a navečer bude i letos patřit silniční časovce a nově zařazenému MTB sprintu. Ideální závody na doladění formy před sobotní maratónem. Okruh časovky je dlouhý cca 18 km a sprint se jede vyřazovacím způsobem na trati dlouhé cca 120 m.

Promítání v kině – aneb minibike filmfest V pátek v průběhu prezentace bude v sále kina probíhat projekce filmů z minulých ročníků festivalu, případně dalších závodů konaných v Jestřebích horách. V sobotu od 19.30 se můžete těšit na promítání fotek a povídání Martina Stillera a Renáty Lorišové o jejich cyklistickém putování napříč Austrálií, které absolvovali na přelomu roku 2007 a 2008.

King Kong BMX jam session Pokud již nebudete mít síly na účast v nedělním orientačním závodě dvojic, ale budete v Úpici zůstávat, jistě bude pro vás zajímavou podívanou King Kong BMX jam session v největším BMX parku v ČR Monkey area Úpice. Neuvěřitelné výkony předních českých jezdců, při kterých tuhne krev v žilách. To si nemůžete nechat ujít.

Ubytování V Úpici a nejbližším okolí je celkem omezená ubytovací kapacita, takže jestli chcete „bydlet” co nejblíže festivalovému centru, doporučujeme neváhat a včas si ubytování zařídit. Na webu festivalu je on-line rezervační formulář na ubytování v bike kempu a tělocvičně a najdete zde také odkazy na další možnosti ubytování v okolí Úpice.

Propozice jednotlivých závodů, on-line registrační formuláře, program festivalu a další aktuální informace najdete na www.festivalcyklistiky.cz

Trénujte, těšte se, bude to jízda!

FESTIVAL JE TADY ZA 9 DNÍ!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu