Festival cyklistiky 2008 – ORIENTAČNÍ ZÁVOD DVOJIC

4.6.2008

Ale k věci. Závod se uskuteční v neděli 22. června se startem i cílem na úpickém náměstí. Startuje se intervalově od 9.30 h a trasa je situována do lokalit – okolí Úpice, Babiččino údolí a Ratibořice, Jestřebí hory a Jiráskovi skály. Jede se podle běžné turistické mapy Shocart
č. 25. Při prezentaci budou k dispozici vzorové mapy se zakresleným umístěním cca 2/3 kontrol. Zbytek si bude muset každá dvojice najít a dokreslit podle zadané specifikace. Po odstartování se dozvíte, jak jsou jednotlivé kontroly bodově ohodnoceny a vaším úkolem je získat co největší počet bodů ve stanoveném 5 h limitu. Nezáleží jen na fyzické kondici a technice jízdy, ale také na orientaci v terénu a zvolené strategii při postupu. Podrobné propozice závodu najdete zde.

Přihlásit se je možné on-line na festivalovém webu. Do 13. června je startovné ve výši 500,– Kč / dvojici a kromě účasti v závodě zahrnuje také teplé jídlo a pití v cíli, pamětní cenu pro každého v cíli a víkendovou vstupenku na doprovodný program festivalu Bujará Úpice. Přihláška na místě je o stovku dražší. Z organizačních důvodů jsme se letos rozhodli stanovit limit na 200 přihlášených dvojic, proto doporučujeme přihlásit se již předem. Společně s registrací si také můžete objednat pamětní festivalové triko a další vstupenky na doprovodný program. Obojí za zvýhodněné ceny pro závodníky.

Festival cyklistiky se letos v Úpici uskuteční již po páté. Hlavním závodem je sobotní MTB maratón Apache Jestřebí hory, který je součástí českého poháru. Kromě orienťáku se dále jede Buď fit jízda na 32 km, dětské cross country, King Kong freestyle jam session, silniční časovka a MTB sprint. Hlavní sportovní část festivalu doplní neméně důležitý kulturní doprovodný program. Každý večer zahrají známé a regionální kapely, přes den se pak uskuteční různé exhibice, soutěže apod. V neděli odpoledne (po vyhlášení výsledků orienťáku) zahraje Vladimír Mišík se skupinou ETC, slovenští Polemic a festivalovou tečku obstarají Sto zvířat! V pátek a sobotu se dále představí Vypsaná Fixa, Švihadlo, Heband a regionální kapely. V sobotu navečer se můžete těšit na povídání Martina Stillera a Renáty Lorišové o jejich cestě na kole napříč Austrálií.

Kancelář závodu bude pro účastníky orientačního závodu otevřena již v pátek od 16 h, kdy si budete moci vyzvednout vstupenky na doprovodný program. V sobotu od 17 do 20 h a v neděli od 7.30 do 9.00 h bude probíhat samotná prezentace, při které dostanete mapu závodu, startovní čísla atd. Pro vaše větší pohodlí doporučujeme prezentaci již v sobotu navečer, abyste si v klidu mohli zakreslit kontrolní body do mapy, následně si užili večerní koncerty a ráno mohli mít více času na přípravu na start.

Propozice všech závodů, on-line registrační formuláře a další důležité informace o celém festivalu najdete aktuálně na www.festivalcyklistiky.cz.

Trénujte, těšte se, bude to jízda!

FESTIVAL JE TADY ZA 17 DNÍ!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu