Pozvánka na APACHE JESTŘEBÍ HORY 2008 (3. závod Českého poháru)

20.5.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-05-20T12:40:08 --> <p><strong>V sobotu 21. června v 9.00 h odstartuje z úpického náměstí již 5. ročník bikového maratónu Apache Jestřebí hory. Ten se vloni jel jako Mistrovství České republiky a také letos je tento náročný, ale krásný závod součástí českého poháru horských kol. To však samozřejmě neznamená, že by byl závod určen jen profíkům. Naopak je otevřen široké veřejnosti a k účasti není potřeba licence ČSC.</strong></p>

Stejně jako v minulých letech jsou připraveny tři trasy. Dlouhá 103 km s převýšením 2600 m a krátká 58 km s převýšením 1380 m vedou z Úpice až na hřeben Jestřebích hor. Buď fit jízda dlouhá 32 km pak vede v okolí Úpice. Oproti předchozím ročníkům došlo ke dvěma změnám na trase. Již se více nepojede sjezd ke srubu a nahrádí ho pohodový singletrack po vrstevnici s krásnými výhledy do okolí. Pro pravé hobíky určitě jedno z nejpříjemnějších míst na trase. Druou změnou je sjezd kaňonem a po louce do dolního Bezděkova a následný výšlap k panelce. Tady se můžete kochat pohledem na celé východní Krkonoše, které jsou zde jako na dlani. Letos jsme se také vrátili k výjezdu od odolovské věznice na Vyhlídku (vloni se jelo okolo po asfaltu).

Mapa se zakreslenými změnami oproti roku 2007 (modré úseky):
Mapa Apache Jestřebí hory 2008

Minulý týden jsme pracovali na vyčištění nových úseků a dodělání stálého značení. Můžete tedy najíždět bez potřeby mapy, itinerářů či průvodce. Hledejte žluto oranžové šipky.

Značení Apache Jestřebí hory 2008 Značení Apache Jestřebí hory 2008

Pro závodníky je opět připraveno kvalitní zázemí a servis. Úschovna kol, šatny se sprchami, mytí kol v cíli, servis kol před startem i na trase závodu, 8× bufet a 13× stanovišťe Červeného kříže na dlouhé trase, velkokapacitní stany, stánky se sportovním zbožím či možnost ubytování zdarma v bike campu. Každý závodník, který dojede do cíle dlouhé a střední trasy obdřží pamětní cenu a výsledek na mobil (v příhlášce uvádětje své telefonní číslo). Každý přihlášený závodník pak obdrží poštou DVD festivalu s filmy a fotkami. V ceně startovného je také zahrnuto celovíkendové vstupné na večerní koncerty (letos vystoupí např. Vypsaná Fixa, Švihadlo, Vladimír Mišík s ETC a Sto Zvířat, dolnění o další regionální skupiny) Účastníci maratónu mají také možnost zakoupit další vstupenky za zvýhodněnou cenu. Stejně jako v letech minulých je možno společně s přihláškou objednat i festivalová trika, taktéž za zvýhodněnou cenu (oproti prodeji na místě).

Zábava Apache Jestřebí hory 2008 Zábava Apache Jestřebí hory 2008
Zábava Apache Jestřebí hory 2008

Přihlásit se můžete on-line na festivalovém webu www.festivalcyklistiky.cz. V případě registrace do 31. května navíc získáte bonus v podobě festivalové čapky. Příjem přihlášek předem končí 13. června, poté je možné se přihlásit až v kanceláři závodu. Úplná uzavírka registrací je hodinu před startem dané trasy.

Propozice maratónu, on-line registrační formulář, mapy a další důležité informace o celém festivalu najdete aktuálně na www.festivalcyklistiky.cz.

Trénujte, těšte se, bude to jízda!

Apaches

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu