Start iVelo MTB Série už tento víkend!

30.4.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-04-30T09:16:32 --> <p><strong>Author Šela Marathon a devátý ročník tohoto tradičního otvíráku startuje v Moravské bráně již v sobotu 3. května. Přijměte pozvání na úvodní závod našeho seriálu…</strong></p>

Populární „Šela” je již proslulá po celé naší zemi a zdá se, že i v zahraničí. Pořadatelé tohoto prvního jarního opravdového bajkového maratonu hlásí rekordní počet přihlášených, který se blíží 1500 závodníků na tratích dvou (vlastně tedy tří) délek. Celkově pořadatelé evidují deset národností – závodníci tak dorazí ze všech koutů České republiky, o invazi můžeme mluvit v souvislosti se slovenskými preťekármi, dalšími zeměmi je Polsko, Rakousko, Estonsko, Kazachstán, a poněkud exotická trojice Súdán, Gibraltar a Equador.

Co se týče trati, tak ta doznala v obou případech jen drobných změn a letos poprvé pořadatelé nově vyhlásili také třetí trať. Ta je dlouhá 17 km, která je však určena po vzoru rakouské Salzkammergut Trophy pro jednokolky. Dlouhá trať (92 km) tedy například po vzoru svého kratšího sourozence povede skrz technickou památku – tunel bývalé Ferdinandovy dráhy ve Slavíči, který bude osvětlen a navíc ozvučen zvuky s železniční tematikou. Ať už jste zvolili (nebo zvolíte) ke startu kteroukoliv trasu, můžete díky píli pořadatelů očekávat špičkově připravenou a vyčištěnou trať – to jsme si minulý týden ověřili na vlastní kůži.

Author Šela Marathon je tradičně také prvním přímým poměřením sil domácí maratonské špičky. Na startovní listině nechybí ani jeden z prvních tří závodníků loňského celkového pořadí na maratonské trase: Pavel Boudný (Dekhome-Cannondale), Jan Jobánek (Merida Biking Team) i Martin Horák (Rock Machine-Cyklomax). Maratonci se letos utkají o price-money v hodnotě 30 tisíc korun, vítěz si odveze rovných 10.000,–! Na krátké trati však konkurence rovněž velmi přitvrdila – hlavními favority jsou Martin Loo, estonská posila českého Merida Biking Teamu, a Alois Kaňkovský (ASC Dukla Praha), mistr světa v omniu.
Doprovodný program Author Šela Marathonu startuje již v pátek na náměstí v Lipníku nad Bečvou – kromě vyzvednutí čísla můžete strávit nějaký čas u stánků sponzorů a partnerů závodu, vyslechnout si repertoár místní kapely „Cimrmanovo torzo”, zažít trochu nostalgie při promítání videa z prvního ročníku Author Šela Marathonu a vyslechnout si něco málo ze zážitků trojnásobného účastníka a vítěze etapy na australské Crocodile Trophy – Radoslava Šíbla. Ani závodní den nebude na Helfštýně na doprovodný program chudý – fungovat bude lanový park u parkoviště pod Helfštýnem, prezentace H.E.A.T. Programu, vyzkoušení běžeckých trenažérů, exhibice Petra Beneše na jednokolce a divácké soutěže o ceny. O hudební kulisu se postará kapela Travellers a vyvrcholením dne bude kromě vyhlášení vítězů také tombola startovních čísel, v níž jsou letos ceny v hodnotě přes 130.000 Kč!
Aleš Procházka vystoupí v pátek 2.5. naživo na ČT1 v pořadu Dobré ráno z Moravy a Slezska. Nápomocen mu k tomu bude i loňský vítěz a držitel traťového Pavel Boudný. V premiéře můžete pořad sledovat na Moravě a Slezsku mezi 6 – 8.30, v repríze pak na ČT 24 od 8.30. Přesné časy pořadatelé během týdne ještě upřesní na webu www.selasport.cz .

Těšíme se s Vámi na shledanou v Lipníku nad Bečvou!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu