Festival cyklisty slaví kulatiny

13.3.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-03-13T15:43:31 --> <p>Festival cyklistiky letos slaví své první malé kulatiny. Ano, již popáté se otevřou pomyslné brány festivalového areálu na úpickém náměstí, aby si jeho účastníci mohli užít víkend plný sportu a zábavy. Termín je stanoven na 20.-22. června. Po loňském Mistrovství ČR v maratonu se pořadatelé opět vrátili k „obyčejnému" závodu Českého poháru, ovšem na upgradované trase. Délky a náročnost zůstanou zhruba na stejné úrovni, ale zařazeno bylo několik nových pasáží. Startovné zůstává nezměněno, opět se tedy ti z vás, kdo na Festival vyrazí, mohou těšit na nějaký originální dárek v cíli a poštou na DVD z celého festivalu. Kompletní servis a zázemí dle zvyku z minulosti je již samozřejmostí.</p> <p> </p>

Novinkou v programu je MTB sprint, který letos vystřídá MTB kritérium. Tento vyřazovací závod bude jistě oživením pátečního večera nejen pro jeho aktéry, ale i přihlížející diváky. Změn v pravidlech dozná také orientační závod dvojic. „Rádi bychom se letos více přiblížili klasickým MTBO závodů, ale stále zůstali přístupní široké „laické” veřejnosti. Tradiční závody – silniční časovká, dětské cross country a freestyle jam, mají opět své místo na festivalovém programu a dotvoří tak celkový koloryt festivalové atmosféry,” tvrdí pořadatelé.
„Vedle těchto závodů se můžete těšit na nejrůznější exhibice, minizávody, soutěže apod. Domluvená je beseda s Martinem a Renátou, kteří na přelomu roku projeli křížem krážem Austrálií a přijedou se s vámi podělit o své nevšední zážitky. A jak je již na festivalu cyklistiky zvykem, připravena bude pořádná porce muziky. Momentálně se tvoří dramaturgie a se jmény hlavních hvězd budete brzy seznámeni. Každopádně to bude opět pořádnej tanec.”
Tento týden byl spuštěn zbrusu nový festivalový web, kde jsou již zveřejněny rozpisy jednotlivých závodů a v provozu on-line registrace na maraton a orienťák. Vše pod starou doménou www.festivalcyklistiky.cz. Další informace budou postupně přibývat.
Pokud vás zaujal už tento povrchní vzorek toho, co se bude v Úpici ve dnech 20.-22. června dít, pak si tento termín zapište do svéo diáře a TRÉNUJTE, TĚŠTE SE, BUDE TO OPĚT JÍZDA!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu