Staronové zbraně na DH scéně

11.3.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-03-11T12:38:56 --> <p>MTB závodní scéna bývá z pohledu technického vybavení často věrným odrazem trhu, to samé funguje i naopak. Z kol jezdců vrcholných podniků tak již povětšinou vymizely malosériové „garážové" vychytávky a musí se spokojit se sériovou produkcí. To sebou krom jiného přináší fakt, že se menší firmy zaměřené na malosériovou výrobu jen těžko protlačují do širšího povědomí. Asi jedinou účinnou cestou je spojení s některým se známých jmen.</p>

Buďme ale konkrétní, relativně čerstvá zpráva totiž hovoří o opětovném spojení Nicolase Vouilloze a Oliviera Bossarda (spolumajitel společnosti Bos Engineering), kteří podepsali tříletou smlouvu. Jejím předmětem je, že se Nico bude následující roky starat především o testování DH tlumičů a vidlic značky BOS. Okolnosti vzniku této smlouvy jsou přitom navýsost zajímavé. Tyto dvě osobnosti totiž již v minulosti několikrát spolupracovaly. Začalo to v roce 1997 v týmu Sunn, přičemž role byly stejné – Nicolas byl jezdcem a Olivier Bossard technikem přes odpružení. Dalším krokem byla spolupráce v rámci Vouilozovy vlastní značky V Process, kdy se o konstrukci a odpružení starala již tehdy existující společnost Bos. Po řadě let údajně náhodou Nicolas vytáhl z garáže starý bike s vidlicí a tlumičem Bos a prý jen tak ze zvědavosti je namontoval na své současné kolo. Jejich funkce byla i s pět let starým olejem natolik výtečná, že se Nico znovu nadchnul pro tuto značku, čehož výsledkem je zmiňovaná smlouva.
V této sezoně by se tak na světových tratích DH měly začít znovu objevovat prvky odpružení s logy Bos, nejen na kole Nicolase Vouilloze, ale třeba i na prototypu zcela nového DH speciálu Morewood.
Štěpán Hájíček

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu