SHIMANO 2009

4.3.2008
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2008-03-04T17:17:26 --> <p>Koncem února prezentovalo Shimano při své Tour novinky pro rok 2009. V kostce přinášíme zatím první část, která je oproštěna od informačního embarga.</p>

Největší změna zasáhla MTB komponenty. Dnes již legendární sada Deore LX opouští pole dlouholeté působnosti v MTB a „stěhuje“ se do trekkingových a krosových řad. Za tím účelem byla náležitě inovována a dostala nový, uhlazený design. Místo ní zastoupí zcela nová řada s označením SLX, která je odpovědí na stále větší rozmach disciplíny na pokraji XC a All Mountain, která vyžaduje odolnější náčiní. To SLX splňuje do posledního detailu, včetně agresivního designu. Použité technologie přebírá (jak bývá zvykem) z vyšších sad XT a XTR.
Na silničním poli můžeme zatím pouze informovat o novém designu řady 105, oblečenou do černého hávu, stříbrné provedení však zůstává souběžně v nabídce. Nová jsou také zapletená kola s označením WH-RS80-C24. Jedná se o Alu ráfky vyztužené karbonovou vrstvou a zapletené na náboje Ultegra. Tato kola konstrukčně vycházejí z modelu Dura-Ace WH-7850, v tomto případě se však jedná o dostupnější variantu. Podrobnější informace přineseme ve Velu 04/08.
André Vebr

TOP SHIMANO 09
– nová sada SLX
– přepracovaná sada LX určená nyní pro krosová a trekkingová kola
– sada 105 s černou povrchovou úpravou
– zapletená kola WH-R80-C24

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu