Sázková kancelář www.iVelo.cz – MS silnice 2007

24.9.2007

Přestože situace před hlavním nedělním závodem s hromadným startem elitních mužů na mistrovství světa ve Stuttgartu je nepřehledná, nabízíme vám kurzy na jednotlivé favority s tím, že změna je vyhrazena. Někteří o svém startu rozhodnou na poslední chvíli (už jej odvolal například předloňský světový šampion Tom Boonen), definitivní startovní listinu budeme znát až v předvečer závodu, a tak nad rozdělením svého kreditu přemýšlejte s rozvahou.

Velký otazník například visí nad favoritem z nejžhavějších – Alejandro Valverdem. UCI nehodlá pustit na start (podobně jako v časovce našeho Reného Andrleho), přestože jeho napojení na dr. Fuentese v kauze Puerto nebylo prokázáno. Ještě ve středu, tedy pár dní před bojem o světové zlato, má poslední slovo ohledně Valverdeho účasti vyřknout Soud pro sportovní arbitráž v Lausanne. Španěla tedy mezi favority uvádíme, zda však na něj vsadit necháváme na každém ze sázkařů. Podobnou hrozbu zákazu startu na MS v domácím prostředí ustál Erik Zabel, loni stříbrný, který patří k hlavním kandidátům na stupně vítězů.

O šampionátu ve Stuttgartu, především jeho trati, se mluví jako o nejtěžším za posledních tucet let. Na extrémně náročném okruhu (celkové převýšení 5679,8 m na 267,4 km rozdělených do 14 okruhů!) se stoupáními Herdweg (délka 680 m, stoupání až 17%), Birkenkopf (1180 m, až 11%) a cílovým kopcem (2,8 km, 4–7%) budou mít největší šanci vrchařsky vybavení jedinci. Typologicky by měla trať sedět především borcům, jimž se obvykle daří v závodech typu Amstel Gold race, Valónský šíp, Lutych-Bastogne-Lutych nebo Kolem Lombardie…

Kdo chce vsadit na správného koně, měl by také pečlivě prostudovat výsledky nedávno skončené Vuelty včetně těch jezdců, kteří z ní odstoupili předčasně. Je třeba kalkulovat s tím, zda přijede do cíle větší či menší skupina nebo po dlouhé době opět někdo sólově. A také kdo je lídrem jednotlivých národních reprezentací, jak se jim ostatní podřídí (třeba u squadry azzurry je to dost často problém a ambice na vítězství si letos činí minimálně tři Italové), jak početné jsou výběry a případné jak jsou této výhody schopny využít. Černým koněm redakce iVelo.cz je třetí z Vuelty a vítěz tří etap v závodě Kolem Španělska Samuel Sanchez. Pokud ale dokáží Španělé dovést v čelní skupině na pásku Freireho, může být všechno jinak.

Hodně štěstí při sázení a už se na vás těšíme v sázkové kanceláři iVelo.cz v sezoně 2008, v níž přibydou do nabídky i jarní klasické závody!

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu