EUROBIKE 2007 – testovací den

30.8.2007
<!-- Generated by XStandard version 2.0.0.0 on 2007-08-30T10:44:52 --> <p>Novinkou letošního veletrhu Eurobike byl testovací den. Nedaleko Bodamského jezera, v Eichenbergu. Všechny ty roky, co na veletrh jezdíme, bylo většinou krásné teplé počasí, sem tam přeháňka. Dalo se čekat, že zrovna letos přijde změna. Od rána průtrž mračen. Nedá se nic dělat, nejsme srabi, do sedel!</p>

Nechali jsme se vyvézt nahoru připravenými autobusy a už to vypadalo, že jediné, co otestujeme, budou vynikající chlebíčky v press centru. Nějakým zázrakem ale déšť zničehonic ustal. Rychle dolů pro věci, rychle zpět, rychle pro kola. K dispozici jich bylo hodně a hodně, k tomu přilby, brýle a další. Vše samozřejmě modely roku 2008. Když bych měl jmenovat značky, pak jen namátkou: Cannondale, BMC, Rocky Mountain, Bianchi, Haibike, Scott, Giant, Commencal, MET, Cervelo… Všechno se při nejlepší vůli nedalo stihnout. Dohodnout půjčení, nechat nastavit a vyrazit na libovolně dlouhou dobu. Nás bylo šest, volba byla jasná – tři na silnici, tři do terénu. Zaměřili jsme hlavně na v Čechách nedostupná kola úspěšných značek – BMC, Commencal, celokarbonovou a celoodpruženou novinku Bianchi či Orbea, přidali jsme trochu exotický, přitom německý Haibike. Ze silnice to pak byly skvosty Cervelo, které velmi dobře znáte z našeho speciálu Tour de France, Focus se zapletenými koly Lightweight, Simplon… Všechna kola můžete vidět na snímcích. Jejich testy přineseme ve speciálu Novinky 2008, který začneme připravovat záhy po skončení veletrhu.
Testovat MTB bylo možné na třech okruzích různé náročnosti – nezkoušeli jsme nejlehčí (projížďka polem) ani nejtěžší (sjezd, který končil na asfaltu a následně čekalo šplhání zpět). Prostřední verze byla střižena ve stylu náročnějšího XC, tedy ideální volba. Silničáři to měli o trochu těží – žádný okruh, jen cesta tam a zpět, a to buď začít výjezdem, nebo sjezdem. Zatímco silnice rychle oschla, terén byl jako houba. Kola, která si zítra měla odbýt premiéru, pod nánosem bláta ztrácela svůj lesk hodně rychle. Tuším, že třeba Bianchi, úžasný nástroj pro závodní XC či maratony, který pracuje s karbonovou planžetou coby náhradou jednoho z čepů, určitě nebude levné kolo. Nadšení zástupců značky poté, kdy jsme si při vracení kola vyměnili pár slov o něm, ale bylo zřejmé – vytvořili dobrý produkt a jsou rádi, že stejný názor mají všichni, kdo jej mohou vyzkoušet.
Testovací jízdy přinesly vedle velkého nadšení také zklamání z toho, jak některá kola, která jsme vnímali jako velmi zajímavá, jsou vlastně svými vlastnostmi zcela průměrná.
Dnes vyrážíme mezi stánky. Eurobike je letos rekordní, ostatně jako byl každý z jeho posledních ročníků. Je tu asi 870 stánků, přibyly dvě nové haly. Nuda to rozhodně nebude. Hned odpoledne pro vás připravíme porci novinek z prvního dne Eurobiku. Podle toho, co jsme zahlédli ranní cestou do press centra, toho určitě nebude málo. Buďte připojeni!
Z Friedrichshafenu zdraví Rudolf Hronza a Velo band. 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu