Bikový festival – Lago di Garda 2007

1.5.2007
<p>Původní určitá nejistota konání tradičního jarního cyklistického festivalu na březích Lago di Garda (vyvolaná změnou pořadatele) se odrazila zejména v menším počtu vystavovatelů a logicky i menší rozloze výstaviště. To letos tvořily v zásadě pouze dvě kratší uličky výstavních stánků.</p>

Další jasně pozorovatelný fakt, v porovnání s minulými ročníky, byl menší počet novinek, které by si zde odbyly přinejmenším svou evropskou premiéru. Jako jeden z mála zde představil své nové produkty, plánované pro výrobu v sezoně 2008, americký Sram. Nebylo to však formou veřejnou, nýbrž odděleně organizovanou prezentací, na niž byli pozváni pouze novináři, včetně zástupců Vela. Jednou z hlavních postav této prezentace byl legendární závodník Greg Herbold, který již léta spolupracuje se Sramem a podílí se na vývoji mnoha jeho produktů. Závěrečnou perličkou této akce byla FR vyjížďka s Gregem po jedné z místních vyhlášených stezek.
Další značkou, která nás nechala nahlédnout do blízké budoucnosti své produkce, byl Hayes, který zde veřejně představil své nové diskové brzdy Stroker, ale rovněž i přepracované modely vidlic Manitou, jejichž výrobu nedávno převzal pod svá křídla.
Výraznou a jistě pozitivní změnou letošního festivalu bylo, že se zde neplatilo žádné vstupné. Druhou pak, že mnoho z vystavovatelů pojalo tuto akci jako možnost předvést své produkty v akci. Každý, kdo chtěl a měl u sebe alespoň jeden platný doklad totožnosti, si mohl půjčit a vyzkoušet kola různých značek a provedení od závodních hardtailů po freeridová monstra. Poměrně širokou flotilu půjčovacích kol měl například Specialized, Trek, Gary Fisher nebo Rocky Mountain. Této příležitosti jsme pochopitelně využili i my a v příštím vydání Vela vám tak budeme moci vedle reportáže nabídnout i testy zajímavých produktů a kol.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu