VELO CAMP 2007 – virtuální projížďka tras

12.4.2007
<p>Velo camp 2007 konaný na Vysočině se kvapem blíží, nyní by měli zbystřit pozornost jeho účastníci. Trasy jsou již připraveny a zakresleny v mapách, které si můžete stáhnout v sekci <strong><a href="http://www.ivelo.cz/stahuj/velocamp/">Stahuj</a></strong> na těchto stránkách. Na stejném místě najdete i GPS formát tras. Ale nejen to – pojďte si nyní všechny trasy virtuálně projet! Uvidíte, kudy vedou, ale také si budete moci lépe představit, jak jsou náročné. Je to jednoduché, čtěte dále.</p>

Smutná informace na začátek

VELO CAMP 2007 HLÁSÍ OBSAZENO!

Jak jsme informovali v časopisu, již během prvního týdne po zveřejnění první zmínky o této akci byla obsazena většina kapacity. Je možné, byť je to málo pravděpodobné, že se nějaká místa mohou uvolnit. Pokud ano, budeme vás o tom informovat prostřednictvím našich webových stránek.

JEDEME NA TRASY!

Pro virtuální prohlídku trasy nepotřebujete vlastnit GPS přístroj, stačí jen počítač a připojení k internetu – použijte program Google Earth a naše trasy. Ten je volně ke stažení na webových stránkách Google.

Zde po kliknutí na odkaz ke stažení (po zvolení vhodného operačního systému) se program uloží na harddisk. Jedná se o soubor .exe, tzn. že po jeho uložení na zvolené místo je potřeba jej spustit. Tím se provede velice jednoduchá instalace, stačí jen sledovat průvodce. Po instalaci je program připraven zobrazovat libovolně zvolené trasy s příponou „Google Earth KMZ“ (stáhnete je v sekci Stahuj na našich stránkách), které se po „odkliknutí“ otevřou v programu Google Earth. Pomocí virtuálního ovladače lze zobrazení přibližovat či oddalovat (svislý sloupec), natáčet podle směru světové strany (kruhový ovladač) či naklánět krajinu pod libovolným úhlem (vodorovný sloupec). Tím také dojde k zobrazení reliéfu krajiny.

Ostatní funkce jsou volně volitelné (horní stavový řádek, řádek s nástroji a levý sloupec s funkcemi) a je jich opravdu hodně.

PRO MAJITELE GPS PŘÍSTROJŮ

Trasy jsou vytvořeny v programu MapSource a použita byla turistická mapa ČR Topo Czech. Vzhledem k tomu, že se nejedná o trasy zaznamenané do přístroje, ale dokreslené do mapového podkladu v PC, nemusí vždy korespondovat se skutečností (změny infrastruktury či působení přírodních živlů), ovšem přesnost je maximální.

Stažení trasy a uložení do GPS přístroje: Otevřete zvolený soubor s trasou a uložte jej do vašeho PC. Po otevření se trasa zobrazí v programu MapSource. V horní liště „Převod/Send“ vybrat „Odeslat do zařízení“. V přístroji se trasa automaticky uloží v záložce „Prošlé trasy“. Pokud není v přístroji uložena mapa, je třeba ji nahrát také, stačí jen ta v okolí trasy. Tento akt se provede kliknutím pravého tlačítka myši na označenou trasu v programu MapSource v levém stavovém okně – záložka „Stopy“ a poté vybrat „Vybrat mapy kolem stopa/select maps around track“.

Navigace pomocí GPS přístroje: V položce „Hlavní menu“ v přístroji zvolit „Prošlé trasy“ a po kliknutí na kolonku s uloženou trasou se zobrazí na mapě v přístroji. Po aktivaci „Naviguj zpět“ je dále je možno zvolit směr navigování (Do cíle – po směru/Od cíle – proti směru). Potvrzením tohoto statusu je pak navigace zahájena (za předpokladu dostatečného výhledu na oblohu).

SLAVTE S NÁMI!

 

Ale nejen to! V rámci dvou nočních vyjížděk, které jsou pro účastníky připraveny, můžete otestovat některé z výkonných světel firmy Blackburn. Konkrétně budou k dispozici modely System X6, System X3 a Voyager 4.0. Bližší informace na místě.  Každý účastník také obdrží produkty firmy Penco, aby mu na vyjížďkách nechyběla energie!

 

Chcete vyzkoušet novou značku, celoodpružené kolo, odlišný systém, neznámou vidlici? Na Velo Campu k tomu budete mít jedinečnou příležitost. Spolu s distributory značek Gary Fisher, GT, Merida, Scott, Specialized, Trek, Ravo a Giant jsme pro vás připravili možnost půjčit si jeden ze strojů těchto značek, a to za pouhých 50 Kč na den. Vyzkoušíte test centrum, které nemá v ČR obdoby. Manipulační poplatek bude sloužit k úhradě bezpečnostní služby, která se postará o hlídání vašeho vlastního kola nejen během vyjížďky, ale v průběhu celé akce.

TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ

Od pátku 4. 5. do úterý 8. 5. 2007. Rekreační středisko Želivka, Sedlice, 12 km od Humpolce, z druhé strany 10 km od Pelhřimova (příjezd bude značen). Info o kempu a situační mapku naleznete na www.zelivka.com

ZÁZEMÍ

Příjezdová trasa ke kempu bude značena. Parkování je možné přímo před chatkou. KOLA BUDOU HLÍDÁNA PERMANENTNĚ PO CELOU DOBU KEMPU, 24 HODIN DENNĚ. Jejich umístění v ubytovacích prostorách je zakázáno. V areálu je pět hydrantů pro mytí kol. V případě větších technických potíží lze přímo na místě koupit náhradní díly. K dispozici budou mechanická stanoviště v areálu pro případnou technickou pomoc. Přímo na místě bude možné v případě potřeby zakoupit náhradní díl. Všechny ostatní informace a upřesnění programu najdete taktéž na místě na informační tabuli.

STORNO POPLATKY

Přihlášku lze stornovat maximálně do 23. 4. 2007, později již budou účtovány storno poplatky ve výši 70 % z celkové částky.

PROGRAM

pátek
od 12:00 hod možnost příjezdu do kempu
18:00 – 20:00 hod večeře
   
sobota
7:30 – 9:30 hod snídaně
10:00 hod start na kratší/delší trasu (tratě ke stažení)
18.00 – 20.00 hod večeře
20:30 hod večerní program – beseda na technické téma (Dan Boubín), následuje živá hudba, rožnění
   
neděle
7:30 – 9:30 hod snídaně
10:00 hod start na kratší/delší trasu – KRÁLOVSKÁ ETAPA „SLAVTE S NÁMI“ – 100 KM (tratě ke stažení)
18:00 – 20:00 večeře
20:00 hod beseda s redakcí
20:45 večerní program – živá hudba, rožnění
   
pondělí
7:30 – 9:30 hod snídaně
10:00 hod start na kratší/delší trasu (tratě ke stažení)
18:00 – 20:00 hod večeře
20:00 hod beseda (účast na 99 % přislíbila fotografka Markéta Navrátilová), rožnění
   
úterý
7:30 – 9:00 hod snídaně
9:30 hod start na kratší/delší trasu (v obou případech zkrácené verze vzhledem k odpolednímu odjezdu) (tratě ke stažení)
  Po návratu z vyjížděk odjezd účastníků.

případné upřesnění a změny v programu hledejte na místě na informační tabuli na hlavní budově

DOPORUČENÉ MAPY

Na každé trase budou k dispozici minimálně dva „traseři“ z důvodu různé výkonnosti účastníků. Trasy budou na místě zakresleny do mapy vyvěšené na informační tabuli. Můžeme doporučit vzít s sebou mapu ShoCart č. 43 – Posázaví, Vlašimsko, č. 44 – Pelhřimovsko a č. 46 – Havlíčkobrodsko, Jihlavsko, vše měřítko 1:50 000, pro jejich zakreslení.

INFORMACE

kemp@vpress.cz, tel. 257 952 426 (André Vebr)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu