Mountain Bike & Road Velo CAMP (4. – 8. 5. 2007 Vysočina, Želivka)

28.2.2007
<p>SLAVTE S NÁMI!<br /> Velo slaví tímto číslem sté výročí, letošní ročník je pak desátý v naší historii. Přijeďte slavit s námi, je to i vaše zásluha!</p> <p>Nejen vrah, ale i setkání čtenářů časopisu Velo se vrací na místo činu. Vysočina je po Zlatých horách a jesenickém repete další sázkou na prověřenou kvalitu. Již v roce 2005 si více než 250 účastníků tehdy šestého ročníku Velo Campu mohlo vyzkoušet všechny podoby jízdy na horském kole – od „spojovacích etap“ po opuštěných okresních silničkách přes táhlá kilometrová stoupání po okrajích polí, která byla jediným zdrojem obživy drsných lidí v drsném kraji, po technické pasáže a masáže podél řeky Želivky a v hlubokých staletých lesích krajiny, která je středem naší republiky. I to je jedna z výhod, kterou ocení všichni, kteří se na Velo camp vydají – snadná dostupnost uprostřed pramáti našich dálnic a silnic rychlostního typu – D1.</p>

Znovu tak mohou ti vnímaví žasnout nad civilizačním kontrastem, kdy doslova v těsném sousedství s šesti pruhy „déjedničky“, po které se denně valí tisíce tun zboží symbolizujícího nejnovější technický pokrok i kult spotřeby, naleznete vesnice jakoby v čase nezměněné, vesnice, které nejsou lidovým skanzenem jen díky tomu, že zatím nikoho nenapadlo čerpat zkušenosti i z doby nedávno minulé. Objevit jejich krásu a nechat si nastavit zrcadlo vlastnímu spěchu a honbě za pomíjivými hodnotami může být jedním ze silných zážitků letošního Velo campu.

Stejně jako v letech minulých, budou i letos připraveny dva typy tras na každý den odlišujících se náročností a délkou, každá se zkušenými vůdci z regionu. Poznáte nejen přehrady, ale i hrady… Kdo má odlišné představy, snadno si je splní, mapa okolí a rady trasérů mu pomohou objevit kus Vysočiny vlastníma očima. Hlavně však přijeďte, sami nebo s přáteli. Naleznete skupinu podobně naladěných cyklistů, naleznete staré známé, jistě naleznete i nové známé. Zanechte doma každodennost a starosti, prostě se jen bavte. Pro vaši dobrou náladu zkusíme udělat maximum!

Pro cyklisty obého vyznání! Velo Camp je sice akcí především pro bikery, ovšem rádi vás uvítáme i pokud vyznáváte silniční ježdění! I pro vás lze vybrat trasy, které vedou po klidnějších asfaltkách a neopomíjejí nic ze zajímavostí lokality.

 

Termín a místo konání Od pátku 4. 5. do úterý 8. 5. 2007. Rekreační středisko Želivka, Sedlice, 12 km od Humpolce, z druhé strany 10 km od Pelhřimova (příjezd bude značen). Info o kempu a situační mapku naleznete na www.zelivka.com.

Ubytování V několika variantách:

 • A) dvou, tří a sedmilůžkové pokoje v hlavní budově
 • B) čtyřlůžkové dřevěné chatky s vytápěním
 • C) čtyřlůžkové stany s dřevěnou podsádkou

Veškeré lůžkoviny jsou k dispozici, v případě chladného počasí doporučujeme přibalit spacák.

Cena

 • A) – 1700 Kč
 • B) – 1500 Kč
 • C) – 1200 Kč

(členové klubu VeloUni mají nárok na slevu 10 %, do přihlášky uveďte, prosíme, své členské číslo)

Stravování Polopenze, na místě je možné po celý den zakoupit minutky či hotová jídla (oběd), večer uzeniny na grilu. Kapacita jídelny je cca 120 míst, výdejní doba bude dostatečně dlouhá.

Zázemí Příjezdová trasa ke kempu bude značena. Parkování je možné přímo před chatkou. Kola budou hlídána denně od 18:00 do 8:00 hod., jejich umístění v ubytovacích prostorách je zakázáno. V areálu je pět hydrantů pro mytí kol. V případě větších technických potíží lze přímo na místě koupit náhradní díly. K dispozici budou mechanická stanoviště v areálu pro případnou technickou pomoc. Přímo na místě bude možné v případě potřeby zakoupit náhradní díl. Účastníci obdrží výřez z mapky se zakreslenými trasami, pro maximální přehled můžeme doporučit mapu ShoCart č. 43 – Posázaví, Vlašimsko, č. 44 – Pelhřimovsko a č. 46 – Havlíčkobrodsko, Jihlavsko, vše měřítko 1:50 000.

Přihlášky a platba

 • 1) zavolejte do redakce (André Vebr) nebo mailujte na kemp@vpress.cz, zjistěte si stav obsazenosti kempu a zarezervujte si místo (místa). POZOR! Kapacita jednotlivých typů ubytování je omezena.
 • 2) při platbě převodem na účet si vyžádejte variabilní symbol a číslo účtu
 • 3) platba složenkou – peníze zasílejte na adresu V-Press s.r.o., P.O.B. 34, pošta 618, 163 00 Praha 6 (prosíme, vyplňujte čitelně) nejpozději do 9. 4. 2007. Přihlášky došlé na adresu redakce nebudou akceptovány! Jako platná je brána pouze přihláška včetně platby. Kapacita kempu je 250 osob.
 • 4) Pokud neuhradíte pobyt do 14 dnů od rezervace míst, bude tato zrušena.
 • 5) Seznam „platných“ účastníků bude pro vaši kontrolu pravidelně aktualizován na stránkách www.iVelo.cz.
 • 6) Uvádějte v objednávce i své telefonní číslo, případně e-mail.
 • 7) Kapacita dosavadních ročníků Velo Campu byla vždy rychle naplněna! Neváhejte!

Storno poplatky Přihlášku lze stornovat maximálně do 23. 4. 2007, později již budou účtovány storno poplatky ve výši 70 % z celkové částky.

Program Vzhledem k předstihu informací o Velo Campu přinášíme zatím jen základní program, který bude upřesněn v čísle 4/07.

pátek  příjezd do kempu je možný od 12.00 hod 18.00 – 20.00 hod večeře

sobota, neděle, pondělí 7.30 – 9.30 hod – snídaně 10.00 hod – start na kratší/delší trasu 18.00 – 20.00 hod – večeře 20.30 hod – večerní program – živá hudba, besedy

úterý 7.30 – 9.00 hod – snídaně 9:30 hod – start na kratší/delší trasu Po návratu z vyjížděk odjezd účastníků.

Trasy Na každé trase budou k dispozici minimálně dva „traseři“ z důvodu různé výkonnosti účastníků.

Informace Prostřednictvím e-mailu kemp@vpress.cz, tel. 257 952 426, Na internetových stránkách www.iVelo.cz a www.velosport.cz budou pravidelně uváděny aktuální informace týkající se například obsazenosti kempu či novinek v programu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu