Elsnic stále umí

16.7.2001
<p>Letos poprvé se v Českém poháru XC Budvar Cup prosadil také někdo jiný než pětice Kondis, Spěšný, Vokrouhlík, Kořínek, Boudný. Toto kvinteto se totiž v předchozích třech závodech poháru vždy podělilo o první místa, ve Velkých Losinách však v neděli za velkého vedra triumfoval v létě vždy vynikající Pavel Elsnic, veterán týmu Česká sppořitelna MTB. Druhý dojel Slovák Milan Baréniy v barvách Rubena-Merida a třetí Stanislav Hejduk (ČS MTB), letos poprvé na stupních vítězů.</p>

Mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Hanušová (ČS MTB).
V úvodu se na čele pohybovalo trio Baréniy, Vokrouhlík (Rubena-Merida) a Kondis (ČS MTB), čerstvý mistr Slovenska, který se však po opravě defektu propadl až na 25. místo. Postupně se propracoval zpět a skončil čtvrtý, což mu pomohlo udržet celkové vedení, neboť jeho největší rival Spěšný (Rubena-Merida) závod nedokončil. Odpadl i jeho kolega z týmu Vokrouhlík, který nastoupil se zlomeným malíčkem na noze, tentokrát se neprosadil ani mladý Boudný. Pátý dojel Kořínek a šestý Ježek (Author-eBanka).
Dva týdny před mistrovstvím republiky v Teplicích je tak situace otevřená, do formy se dostává Hejduk, který bude startovat doma, i jeho švagr Václav Ježek, o titul by se však měli poprat především Spěšný, který si v Losinách vybral špatný den, Kořínek a Vokrouhlík (Kondis jako Slovák o něj usilovat nemůže, i když startovat samozřejmě bude), roli „černého koně“ by mohl převzít jako už mnohokrát v minulosti dvojnásobný mistr republiky v XC Elsnic.
Celkové pořadí Budvar Cupu po 4 závodech:

1. Kondis 257 b., 2. Kořínek 213, 3. Vokrouhlík (Rubena Merida) 211, 4. Boudný (Rocky Bikes) 207, 5. Elsnic 200.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu