Holeshot party

14.2.2007
<p>Ve čtvrtek 8. 2. jsem ve společnosti dalších zábavychtivých bikerů vyrazil do klubu P. M. Před luxusním podnikem se již tvořily skupinky postávajících a já stále nerozpoznal, kdo je kdo. Jakmile jsem se ale přiblížil, bylo mi hned jasný, že bude o zábavu postaráno. Osobnosti české hardcore bike scény v kvádru. „Velký kmotr“ chtěl vše ve velkém stylu, proto vyzval návštěvníky, aby oprášili své společenské obleky a neváhali je na sebe navléci. <br /> </p>

Guestlist byl několikastránkový, takže lidí byl dostatek. Nebudu hodnotit frontu u šatny, prostě něco, jako když si jdete koupit rohlíky do supermarketu a pokladní přemýšlí, jestli zrychlit, nebo si zavolat posily.
Na plátně v hlavním prostoru se promítalo video z BMX závodů za doprovodu téměř stoleté hudby. Velice zajímavé byly záběry Michala Prokopa z doby, kdy byl začínajícím jezdcem bikrosu. Avšak už v této době dokázal vyhrát většinu bikrosových závodů i přes snažení svého konkurenta „Tobiáše,“ o kterém se zmiňoval. Hned po BMX scéně pustili organizátoři dlouhé a dost nudné video z automobilových závodů jako propagaci jednoho ze sponzorů Michala Prokopa. Většina lidí včetně mě se ale zabývala konverzací s přáteli ze všech koutů republiky.
Dlouhou chvíli nezkrátili ani hlavní hosté, kteří na sebe nechali čekat. Mezi ně patřili například Spaceman, Lukáš Tamme nebo třeba Michal Maroši. Holky „maximačky“ netrpělivě postávaly před klubem, odkud byl příjezd přenášen přímo na plátno. Přece jen jsme se dočkali a mohlo se postoupit k dalšímu bodu večera – k Bench Match, kam měl možnost se přihlásit každý sebevědomý zájemce. Pár jich bylo a jako vítěz triumfoval Martin Havlena (spolumajitel Authoru) s náloží 130 kg. Slíbená byla i soutěž v dřepu, která se však neuskutečnila.
Třešničkou na dortu měla být premiéra videa Marosana Never Dies II. Lákadlem byly hlavně lokality, kde byl snímek natáčen. Ovšem technika zklamala a video se nepodařilo spustit s originálním zvukem, z čehož jsme my, přihlížející, byli značně rozčarováni. Video bych hodnotil jako pokrok oproti prvnímu dílu. Skvostem byl kanadský Whistler, sestřih z Crankworx a samozřejmě tratě světového poháru. Jak sjezdové, tak i fourcrossové.
Po Marosaně se většina lidí vytrácela, ale ty silnější pokračovali v party. Po celý večer byly drinky za zvýhodněnou cenu, tudíž vše teklo proudem. Samozřejmě „Křídla“ poletovala všude okolo a nejeden rider okusil jejich energii. Celkově byla akce příjemná, ale přes veškerou snahu organizátorů programově chudá, místy až nudná.
Lukáš Markovič 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu