EUROBIKE 2006 obrazem – druhá část

1.9.2006
<p>Do německého Friedrichshafenu jsme i letos vyrazili s plným nasazením a v početném složení – i letos pro vás totiž mimo reportáže v říjnovém Velu budeme připravovat speciál Novinky 2007. Čtvrteční ráno bylo jako každý rok ve znamení velkých zástupů nedočkavců. Jakoby každá minuta, o kterou se dostanete dovnitř, byla velmi cenná.</p>

Za ty roky, co na tuto výstavu jezdíme, už si člověk vytvoří určité návyky, má jistý scénář. Ten začíná zběžnou prohlídkou všech deseti hal – rychle zjistit, jak moc je toho nového, kde je vystavena nějaká pecka. Výrobci sice nečekají až na Eurobike a většina z nich uvolní informace s velkým předstihem před ním, ale i tak se pak vždy objeví něco nečekaného (příkladem z posledních let je třeba desetikolečko Campagnolo). Letos se nic podobného nestalo, tedy zatím, můžeme mluvit pouze o prvním dnu. Naše rychlá špionáž mezi stánky však neznamenala zklamání – nového je totiž opět hodně. Člověk se jen musí povznést nad to, že už mohl testovat nové XTR či Sram Force, největší to taháky. Oba giganti dobře vědí, že nový produkt je třeba odpovídajícím způsobem dostat do povědomí, na letáky, samolepky či stojany s logy těchto sad narazíte na každém kroku. Hodně výrobců kol si možná potichu sem tam zanadává – mnoho zvědavců zkouší na jejich kolech právě nové komponenty místo toho, aby se obdivovalo novému designu, materiálu či systému pružení, které jsou odsunuty na druhou kolej zájmu. Typické je to především pro Campagnolo – to pojalo svou expozici opět standardně, nové komponenty pověsilo za sklo, takže si je není možné vyzkoušet. To Shimano i Sram mají na svých stáncích kola, na nichž si vše lze snadno osahat. Jako každoročně přinesly i letos některé inovace a nové kolekce nadšení, jiné spíše rozpaky. Celá výstava se rozkládá v deseti halách ve velké budově ve tvaru O. Uprostřed je dráha s lávkami a skoky, kde lze testovat kola a nebo jen při občerstvení sledovat, co dokáží jiní. Ve výběru fotografií najdete jen výběr z novinek. Vše podstatné a hlavně s podrobným popisem přineseme v tištěném vydání Vela. K některým ze zde umístěných obrázků přidáme stručný komentář, k jiným to není nutné.

Letošní Eurobike je již patnáctý v pořadí. Během čtyř dnů (tři jsou určené pro obchodníky a novináře, jen v neděli se dveře otevřou všem příznivcům cyklistiky) předvede na ploše 72 000 metrů čtverečních své produkty 820 vystavovatelů z 37 zemí, to vše v deseti halách. Nechybí ani české a slovenské firmy – například Author, Kellys, Dema, Fort, Rubena, Kalas, Tufo, 4Ever a některé další. Mezi stánky ale potkáte téměř všechny české distributory či výrobce. Nikde jinde totiž nelze shlédnout konkurenci tak pohromadě či navázat nové kontrakty. Z Německa zdraví Rudolf Hronza.

Videa ke stažení:

KOMENTÁŘ K VIDEÍM: Podobně jako v případě Tour de France jsme vám chtěli přiblížit atmosféru místa i u Eurobiku – formou krátkých videí. Ta ve formátu .mov přehrajete pomocí softwaru Quick Time Player, .avi pak téměř všemi běžnými programy.

STANEK SPECIALIZED – Stánek s koly a produkty této značky byl přísně střežen a otevřen pouze odborníkům. Během naší návštěvy jsme natočili krátké špionážní video, na němž můžete vidět a slyšet například zakladatele a spolumajitele firmy Mika Sinyarda či Tonyho Romingera.

KELLYS KRESLENI HOLEK – Kelly´s vsadil na něžnou a mladou krásu. Ve zhruba tříhodinových intervalech vždy jedna z hostesek svlékla triko a druhá jí namalovala náhradní přímo na tělo. Příjemné pokoukání, což potvrdily davy přihlížejících.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu