Budvar Galaxy maraton – Český pohár v bikemaratonu

29.8.2005

Leták s propozicemi nabízí možnost volby mezi 55 a 95 km dlouhými tratěmi. Na mapě vypadá dlouhá trasa jako opravdu dlouhá, ale pokud máte trochu „najeto“ nemusíte se ničeho obávat. Přestože nejvyšším bodem dlouhé trasy je nejvyšší hora Blanského lesa Kleť (1084 m. n.m.) stoupání na její vrchol není extrémní. Obě trasy startují ze stadionu Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v ulici Na Sádkách v Českých Budějovicích. Startovní výstřel vypustí v 10:30 hodin na trať závodníky na dlouhou, v 11:00 na krátkou trať. Začátek je pro obě trasy stejný, vede rychlými šotolinovými cestami Českobudějovické pánve. Zhruba po 15 km se trasa ukryje v chladivém přítmí smíšených lesů lemujících hřeben Blanského lesa. Když trasa – stále ještě společná – mine vrch Kluk i zříceninu kostela U Víta, čeká závodníky první občerstvovačka, která je zároveň i místem, kde se obě trasy rozdělí. krátká trasa uhýbá vlevo a objíždí hřeben Kluku z jihu a poté se vrací zpět do Budějovic, od místa zvaného Slavče stejnou cestou až na stadion. Profil kratší trasy není náročný a je určena pro širokou veřejnost a lze jí absolvovat i na krosových kolech.

Dlouhá trasa má od první občerstvovací stanice do cíle ještě daleko. Nejprve závodníky prověří stoupání na Vysokou Bětu – 840 m. n.m. (která ke svému jménu přišla oprávněně) a za druhou občerstvovací stanicí u zříceniny hradu a kláštera Kuklov následuje brod přes potok. Pak začíná pozvolné stoupání na nejvyšší bod trati – již zmiňovanou Kleť. Zasloužené občerstvení na dominantě kraje s rozhlednou a lanovkou, při hezkém počasí s krásným výhledem a cesta se lomí do několikakilome­trového sjezdu, který končí až u bývalého brodu pod turisticky atraktivním hradem Dívčí Kámen a pak cestou necestou podél tichých zátočin řeky Vltavy a bukovými lesy kolem Křemežského potoka. Při srovnání s výjezdem a sjezdem z Kleti je cesta do Vrábče a dál až do cíle v Budějovicích pouhou odpočinkovou rovinou.

V prostoru startu a cíle na univerzitním stadionu bude umístěna velkoplošná obrazovka, kde budou moci ti, kteří se závodů přímo nezúčastní, sledovat přímým přenosem nejen start, rozhovory se závodníky a dojezdy do cíle, ale také záběry přímo z atraktivních míst na trati. Promítat se bude i záznam z loňského ročníku i z Galaxy CykloŠvec maratonu v Písku a dalších závodů nejen Galaxy Anlen série. Na děti čekají krátké vložené závody na stadionu a na všechny závodníky v kategorii do 10 let i sladká odměna. Nikdo se zkrátka nebude nudit. O dobrou náladu se postará program rádia Faktor a také hudební skupina Malcao. Po skončení maratonu od 17 do 23 hod.probíhá Budvar Factory party – v areálu budějovického Budvaru / K.Světlé 4, ČB/ za každého počasí /areál je zastřešen/. Ve stáncích sponzorů bude po celý den možnost zakoupit nejen cyklistické vybavení a na unavené nohy závodníků budou čekat sličné masérky. Jak napovídá název maratonu, pivo Budvar poteče proudem.

Závodníci, kteří dorazí do cíle jako první ve svých kategoriích se mohou těšit na věcné ceny a finanční odměny, ale nikdo nepřijde zkrátka, protože losované ceny (z nichž hlavní je kolo Galaxy, dále piva Budvar, přilby a brýle Catlike, Kenda pláště a mnoho dalších) může vyhrát každý zúčastněný.

Loňská účast přes 600 závodníku, mezi nimiž byli mimo jiné i taková jména jako Kamil Ausbuher – Budvar /mistr světa v cyklokrosu/, Martin Zlámalík – Author /mistr Evropy v cyklokrosu/ – loňský vítěz trasy 55 km, vedoucí muž Galaxy Anlen série 2005 Zdeněk Tomeček /Galaxy CykloŠvec Anlen/ i nejlepší český bikemaratonec Ivan Rybařík /Ravo/ zaručují vysokou laťku, kterou si pořadatelé dali, aby se vám i na 10. ročníku známého maratonu líbilo. Přihlášky a další informace můžete získat na internetu u propozic závodu nebo v prodejnách:

CykloŠvec,Rudol­fovská 21,37001 České Budějovice, tel. 387 426 947.

CykloŠvec,Harantova 1317, 397 01 Písek tel.382 221 175

Zbývá jen popřát všem pěkné počasí a málo defektů na trati. 3. září nashledanou na stadionu v Českých Budějovicích.

Další informace, mapka, profil trati a přihláška u propozic závodu na www.galaxy-bike.cz/serie

Email: maraton@cyklosvec.cz

J.Karfík

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu