Sosenka jede vlastní závod

14.7.2001
<p>Etapový závod Ytong Bohemia, který se jede v okolí Berouna, zcela ovládl český jezdec polské stáje CCC Mat Ondřej Sosenka, který to potvrdil i v dnešní Křivoklátské etapě (186 km).</p>

Je zcela nevídané, aby dva jasně vedoucí závodníci opět útočili, ale Sosenka s Kadlecem (reprezentace ČR), jinak kamarádi již od dorosteneckých let a v tomto závodě velcí rivalové (Sosenka dvakrát první, Kadlec dvakrát druhý), to neváhali znovu demonstrovat. Na jejich atak opět, stejně jako v I. etapě – Karlštejnské – nikdo nezareagoval. V závěru pak ještě Sosenka Kadlecovi unikl a najel na něj čtyři minuty.
Nyní závodí každý v jiném dresu, brzo by to však mohlo být jinak. Je veřejným tajemstvím, že o Kadlece má eminentní zájem Sosenkův tým CCC Mat a Milan není ve svém současném působišti, italském proficelku Mobilvetta-Design spokojený.
Celkově vede po třech etapách Sosenka před Kadlecem o 4:08 min., třetí Novozélanďan Shapley dokonce ztrácí už 11:25 min.! To je drtivá převaha a navíc zítra končí závod časovkou v Žebráku, přičemž Sosenka je úřadujícím mistrem republiky v jízdě na čas.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu