Specialized Open v Rokytnici nad Jizerou

19.5.2005
<p>Vážení přátelé, GelActiv 4X Cup, Český pohár ve Fourcrossu 2005 pokračuje o tomto víkendu druhým závodem – Specialized Open – v Rokytnici nad Jizerou. Přinášíme vám souhrn aktuálních informací.</p>

Tradiční dějiště Českých pohárů. Na části sjezdovky ve Ski Areálu u Modré hvězdy stojí kvalitní stabilní trať, pekelně rychlá a se spoustu variací překážek, kládami, velkými i malými zatáčkami, spine, hrboly. Velmi netradičním místem je průjezd někdejší silážní jámou. Nejlépe je zaútočit hned na první rovince, dobré místo na předjetí je i po prvním esíčku, kde se trať rozdvojuje na dvoj- a trojskok. Rokytnice bývá hojně navštěvovaným závodem s velmi příjemnou atmosférou.

Fourcross je… synonymem pro rychlost, napětí, totální koncentraci, maximální kontrolu kola, tvrdé kontaktní souboje i pády. To vše vtěsnáno do cca 30–50 vteřin, na trati délky 300–500 metrů, oplývající překážkami pro běžné smrtelníky nepřekonatelnými. Ve fourcrossu startují čtyři jezdci najednou, o výsledku rozhoduje pořadí v cíli. Společná trať nabízí více možností překonání většiny překážek. Fourcross je show na prostoru přehledném pro diváky a nenáročném na pokrytí televizní technikou.

Cyklistika je dlouhodobě nejrozšířenějším sportovním odvětvím na úrovni amatérské i profesionální. Fourcross je nejdynamičtěji se rozvíjející disciplinou horských kol. Český fourcross má za sebou sice teprve tři sezony, ale hodnoceno mezinárodními úspěchy, během tak krátké doby si získal renomé, o které jiné discipliny usilují marně po celá desetiletí. Český pohár 4X představuje mimo jiné jedinečnou příležitost spatřit v akci na domácí půdě mistra světa a Evropy, vítěze Světového poháru Michala Prokopa.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu