Maroši v kvalifikacčních jízdách SP v Durangu 21.

14.7.2001
<p>Světový pohár MTB v cross-country, sjezdu i dualu pokračuje o tomto víkendu v americkém Durangu, kde se před 11 lety konalo vůbec první MS v této disciplíně. Zatím známe vzhledem k časovému posunu jen dílčí výsledky.</p>

V kvalifikaci dualu dominoval domácí Brian Lopes (GT-Fox) před Erikem Carterem (USA, Mongoose) a mistrem světa Wadem Bootesem (Austr., Trek-VW). Kvalifikaci sjezdu ovládli Francouzi v pořadí 1. Mickael Pascal (Be-One), 2. Fabien Barel (GT), 3. Cedric Gracia (Volvo-Cannondale), 4. Nicolas Vouilloz (Vouilloz Racing Team), pátý čas zajel mistr světa, domácí Myles Rockwell (Giant). Český biker Michal Maroši v obou kvalifikacích shodně 21. místo a postoupil do vyřazovacích bojů dualu. Jeho kolega z týmu Author-RB-Škoda Filip Polc skončil v kavlifikaci dualu 12. a v DH 27. O dalším vývoji sjezdového a dualového klání vás budeme informovat.
Lopes dominoval i v časovce, která určuje pořadí v zadních řadách pro závod cross-country, a tento sjezdař, původem bikrosař, předčil řadu XC specialistů. „Vůbec poprvé jsem závodil v přiléhavém dresu, ale baví mě poznávat jiné disciplíny,“ uvedl cyklistický všeuměl, který za sebou nechal na trati, kde se projíždělo i místní pivnicí, Australana Rowneyho (Yeti), Američana Horgana-Kobelskiho (RLX Polo Sport) a Manuela Fumice (T-Mobile). Hvězdy XC neměly důvod startovat, protože jim místo na startu zaručuje průběžné pořadí Světového poháru. Na startu se objevil i další sjezdař Cedric Gracia (13.) a také veterán Ned Overend, dlouholetý obyvatel Duranga a mistr světa z roku 1990, který již aktivní kariéry zanechal (29.).

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu