VELO MOUNTAIN BIKE a ROAD CAMP

28.1.2005
<p>Slet highlanderů na ostrově, Vysočina, 6.-8. 5. 2005</p> <p>Nemusíte se vydat daleko na sever do tajemných skotských highlands, abyste mohli nasát kouzelnou atmosféru vysočiny, té naší Vysočiny. Highlandeři, nastal den rozhodující bitvy, je tu opět Velo Camp! Nechte doma své meče, popadněte biky a vyražte na jedinečné setkání. Kdo by chtěl žít navždy? Jen kolo je nesmrtelné!</p>

Pro kraj Vysočina je typické čisté životní prostředí, však se také jako první z krajů stal členem organizace zdravých měst a regionů a nese titul „zdravý kraj Vysočina“. Je také označován za zdravý ostrov mezi třemi aglomeracemi – pražskou, brněnskou a vídeňskou. Svou polohou je stejně dostupný ze všech koutů republiky. Přírodní podmínky rozptýlily obyvatele Vysočiny do více než tisíce sídel, pro Vysočinu jsou charakteristické malé vesnice nepříliš vzdálené od místního centra. Nedotčená, krásná příroda nabízí skvělé podmínky pro cykloturistiku i biking, v místním terénu lze najít vše, co srdce bikerovo žádá.

Čas uhání nezadržitelným tempem kupředu. Akce Velo Camp, jedinečná svého druhu v ČR, si díky jeho běhu zapisuje tento rok do deníčku již šestý ročník v pořadí. Ti z vás, kteří s námi na Velo Campu již byli a prožili s námi skvělé zážitky, možná úprk času uvítají – vždyť díky němu se opět blíží termín, kdy se můžeme při Velo Campu sejít a pořádně prohnat naše oře terénem. Ač hlavním zaměřením terénní akce, ani silničářům však nejsou dveře zavřeny!
Vše začalo v Podkozí nedaleko Prahy Honem na čarodějnice, abychom vás v dalších letech coby putující kočovníci protáhli hvozdy mrazivé České Kanady, zaříkávali slunce jihu Čech, podlehli Zlaté horečce v náročných terénech Jeseníků, po nich následovala cesta bikevlakem v okolí Brd a letos? Letos si zahrajeme na highlandery a budeme mít všichni stejné podmínky. Zájemci o Velo Camp totiž míří na Vysočinu, kam je to ze všech koutů republiky přibližně stejně daleko.
Jste příznivci cyklistiky a časopisu Velo, máte rádi mystiku? Neváhejte tedy a přijeďte si s námi dosyta užít kola v nádherných terénech Vysočiny! Přijeďte si zajezdit, pobavit se se stejně naladěnými lidmi, přijeďte se třeba i něco dozvědět, budete-li mít zájem. A mimo to – firma Merida pro vás, účastníky Velo Campu 2005, připravila speciální akci. Na místě si můžete vypůjčit a vyzkoušet jeden ze 30 strojů této značky!

Základní tábor: Rekreační středisko Želivka, Sedlice, 12 km od Humpolce, z druhé strany 10 km od Pelhřimova (příjezd bude značen). Krásná příroda čeká na obdiv, náročné terény na pokoření!
Ubytování: V několika variantách – čtyřlůžkové dřevěné chatky, čtyřlůžkové stany s dřevěnou podsádkou, dvou, tří a sedmilůžkové pokoje v hlavní budově, vlastní stany. Nevytápěných prostorů (stany, některé chatky) není třeba se obávat – počasí zkraje května by už mělo být přívětivé i tomuto stylu bydlení, k dispozici budou prostory pro sušení mokrého ošacení. Veškeré lůžkoviny jsou k dispozici, v případě chladného počasí doporučujeme přibalit spacák.
Stravování: Polopenze, na místě je možné po celý den zakoupit minutky či hotová jídla (oběd). Kapacita jídelny je cca 120 míst, jíst se bude ve dvou skupinách.
Zázemí: Kola budou hlídána denně (pátek-sobota a sobota-neděle) od 18:00 do 8:00 hod. V areálu je pět hydrantů pro mytí kol. V sobotu bude k dispozici servis zdarma – pouze pro naléhavé opravy, nikoliv pro generální opravy kol. V případě větších technických potíží lze přímo na místě koupit náhradní díly.

Zázemí:

  • Příjezdová trasa ke kempu bude značena. Parkování je možné přímo před chatkou. 
  • Kola budou hlídána profesionální agenturou.
  • K dispozici budou dvě mechanická stanoviště v areálu, obě však pouze v sobotu pro případ technických problémů vzniklých během vyjížďky. Přímo na místě bude možné v případě potřeby zakoupit jakýkoliv komponent. 
  • Úplný program obdrží každý z účastníků na místě, v areálu kempu bude také vyznačen na informační tabuli.
  • Každý z účastníků obdrží výřez z mapky se zakreslenými trasami, pro maximální přehled můžeme doporučit mapy ShoCart č. 43 – Posázaví, Vlašimsko, č. 44 – Pelhřimovsko a č. 46 – Havlíčkobrodsko, Jihlavsko, vše měřítko 1:50 000. 

Rodiny s sebou!
Pokud byste si rádi užili skvělý víkend s kolem a přitom zůstali se svou rodinou, není nic snazšího – vezměte nejbližší s sebou! Personál kempu vám dá tipy na zajímavé výlety po okolí, Humpolec či Pelhřimov jsou shodně vzdáleny zhruba 10 km.

Pro cyklisty obého vyznání!
Velo Camp je sice akcí především pro bikery, ovšem rádi vás uvítáme i pokud vyznáváte silniční ježdění! I pro vás máme připravené trasy, které vedou po klidnějších asfaltkách a neopomíjejí nic ze zajímavostí lokality.

VELO CAMP 2005 „Slet highlanderů na ostrově“
Termín: pátek 6. května – neděle 8. května 2005
Místo: rekreační středisko Želivka, Sedlice (12 km od Humpolce)
Strava: polopenze
Ubytování: varianta A – čtyřlůžkové chatky, varianta B – dvou, tří a sedmilůžkové pokoje v hlavní budově, varianta C – čtyřlůžkové stany, varianta D – vlastní stany
Zázemí: iontový nápoj, energetické tyčinky, drobná překvapení pro účastníky, mechanik, průvodci na trasách, mapka, mytí a hlídání kol, diskuze, přednášky, pamětní glejt, číslo
Informace: velocamp@vpress.cz, tel.: 257 952 426
Info k areálu: www.zelivka.com
Cena:
Varianta A – 660 Kč (chatka)
Varianta B – 760 Kč (budova)
Varianta C – 560 Kč (stan s podsádkou)
Varianta D – 520 Kč (vlastní stan)
Cena zahrnuje 2 noclehy dle varianty, dvě snídaně a dvě večeře (začíná se večeří v pátek)
 

  • Členové klubu VeloUni mají nárok na slevu 10% – do přihlášky proto uvádějte své členské číslo v klubu!

Přihlášky: Zasílejte na adresu Makalu s.r.o., Václavské náměstí 66/808, 11000 Praha 1 (vyplňujte čitelně!) nejpozději do 6. 4. 2005. Přihlášky došlé na adresu redakce nebudou akceptovány! Jako platná je brána pouze přihláška včetně platby.
Storno poplatky: Přihlášku lze stornovat maximálně do 20. 4. 2005, později již budou účtovány storno poplatky ve výši 70 % z celkové částky.
Kapacita kempu: 250 míst
POZOR! Kapacita jednotlivých typů ubytování je omezena. Přihlášky budou zaznamenávány v pořadí, v němž je obdržíme. V případě, že vám již nebudeme schopni nabídnout vámi požadované ubytování, budeme vás včas kontaktovat. Uvádějte proto v objednávce i své telefonní číslo, případně e-mail.

Kapacita dosavadních ročníků Velo Campu byla vždy rychle naplněna! Neváhejte!

OJEDINĚLÁ AKCE V ČR
30 MTB MERIDA pro osobní testování!
Účastníci Velo Campu 2005 si budou moci zapůjčit a vyzkoušet v terénu jedno ze 30 horských kol Merida! K dispozici budou samozřejmě nové modely, a to jak celoodpružené (většina), tak i karbonové či magneziové hardtaily. Vyzkoušejte Meridu BEZPLATNĚ v akci, která v Čechách nemá obdoby. Zástupci značky vám budou k dispozici i informacemi!

AKTUALITY NA WEBU
Na internetových stránkách www.iVelo.cz budou pravidelně uváděny aktuální informace týkající se například obsazenosti kempu či novinek v programu. Již nyní můžete nalézt mapky s popisem tras Velo Campu 2005 na webových stránkách www.velosport.cz.

ORIENTAČNÍ PROGRAM
Vzhledem k předstihu prezentace letošního Velo Campu přinášíme předběžný program akce, který bude upřesněn v příštích vydáních časopisu.

Pátek
Od 12:00 hod je možné najíždět do kempu
15:00 hod – společná vyjížďka na trase 40 km
18:00–19:30 hod – večeře
19:30–20:30 hod – beseda s redakcí časopisu Velo
20:30 – varianta 1 – beseda s Janem Kopkou – Great Divide Race, promítání diapozitivů, varianta 2 – Night Ride (máte-li zájem vyzkoušet úplně jinou cyklistiku, nezapomeňte doma kvalitní osvětlení!)
Průběžně: pečení specialit na rožni a pečícím kameni, volná zábava, promítání bikových videí

Sobota
7:30–9:30 – snídaně
10:00 – start na kratší i delší trasu (50, resp. 80 km)
12:00 – 19:00 – možnost zapůjčit a vyzkoušet MTB kolo Merida
18:00–19:45 – večeře
20:00 – večerní Velo party – k dispozici DJ, v případě dobrého počasí na venkovním parketu
Průběžně: promítání videí s cyklistickou tematikou

Neděle:
7:00–9:00 – snídaně
9:30 – start na kratší i delší trasu (50, resp. 80 km)
Po návratu z vyjížděk, v průběhu celého dne odjezd účastníků.

TRASY
Na každé trase budou k dispozici minimálně dva „traseři“ z důvodu různé výkonnosti účastníků. Přesný popis tras brzy naleznete na www.iVelo.cz a na www.velosport.cz.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu