Krumlovský duatlon 2004

22.9.2004
<p>Autor: Petr Mach, <a href="http://www.xterra.cz">www.xterra.cz</a></p> <p>Č e s k ý K r u m l o v (18.9.) – Šestý ročník Krumlovského duatlonu vyhrál stejně jako minulý rok Jan Kubíček z Dukly Praha a stal se tak mistrem České republiky v dlouhém duatlonu. Stejný titul získal i čtrnáct dní předtím na mistrovství republiky v terénním triatlonu XTERRA.</p>

Kopcovitá trať začínala devítikilometrovým během se startem v samém centru historického Českého Krumlova na náměstí Svornosti. Do depa přiběhl jako první Daniel Fekl před Alešem Láníkem a Janem Kubíčkem. Po sedmdesáti kilometrech cyklistiky se v depu objevil jako první Kubíček s více než čtyřminutovým náskokem, který před Danem Feklem uhlídal a ještě o něco zvýšil. Třetí skončil překvapivě Tomáš Jiránek z Polar teamu Mladá Boleslav.

Zajímavý průběh měl i závod žen. Radka Vodičková a Šárka Grabmüllerová spolu bojovali už od startovní linie. Po prvním běhu vedla Grabmüllerová, ale Vodičková ji dokázala dojet na kole. Ještě tři kilometry před cílem měla Grabmüllerová svojí soupeřku na dohled, ale v cíli to již dělalo minutovou ztrátu. Vodičková se radovala jako nejmladší účastnice závodu z titulu mistryně České republiky.

Výsledky (9–69–9 Km):

Muži:
 

1. Jan Kubíček (Dukla Praha) 2:59:53

2. Daniel Fekl (Koma Racing) –7:33

3. Tomáš Jiránek (Polar) –10:47

4. Aleš Láník (AXIS) –13:51

5. Petr Minařík (Atex Tufo) –14:11

6. Petr Kopřiva (Olympo) –17:09

Ženy:
 

1. Radka Vodičková (TJ Bižuterie) 3:36:32

2. Šárka Grabmüllerová (BaH TT) –1:01

3. Ladislava Císařovská (Labe Tri) –7:12

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu