Jiránkova vítězná premiéra

15.7.2004
<p>Autor: Tomáš Nohejl</p> <p>11.7. J e d o v n i c e – Sedmým závodem pokračoval Český pohár v terénním triatlonu skupiny E.ON v Moravském krasu. Na břehu rybníka Olšovec v Jedovnici kraloval Tomáš Jiránek, objev letošní sezony vyhrál svůj první triatlon v životě!</p> <p>Navzdory rozmarům počasí nebyla ani voda tak studená. „Při plavání jsem se tradičně zahltil, ale brzy jsem to rozdýchal,“ smál se v cíli – letos vyhrál jen XTERRA duatlon v Karlových Varech. Do depa po kole přijel spolu s Fandou Žilákem, ale už v prvním ze tří běžeckých okruhů mu utekl. Žilák měl ale v nohou sobotní závod XTERRA European Tour v písečných dunách v Nizozemsku. „Cítil jsem to, ale bylo to tady lehčí, tak jsem vydržel,“ hekal, ale přece jen udržel stupně vítězů a tím i celkové vedení v seriálu. Druhý skončil Honza Kubíček. Při běhu letěl jako šíp, ale Jiránka už nedostihl. „Nechám si to na Havaj,“ vtipkoval. „Hnal jsem to až moc a nedával si pozor na vyvrknutí kotníků.“</p> <p>Mezi ženami triumfovala opět Eva Skalníková, tahle lyžařka vypadá při Xteře skutečně výborně. S druhou pozicí se musela spokojit domácí Jana Bezdíčková. Třetí skončila Kamila Bulířová, která navíc ztratila klíčky od auta…</p> <p>Dalším podnikem E.ON XTERRA Czech Tour 2004 je sobotní slovenský šampionát ve Skalici, který pořádá rodina Hertlů, pravidelní účastníci české série.</p>

E.ON XTERRA Czech Tour Jedovnice (0,6–24–7,5)

3. Bulířová (Dircetalpin) 11:54

Celkové pořadí série: Muži: 1. Žilák 521, 2. Hertl 464, 3. Jiránek 417, 4. Michal 393, 5. Jindra 364, 6. Kučera 328. Ženy: 1. Bezdíčková 496, 2. Pánková 365, 3. Skalníková 323.