Xterra – Žilák zopakoval úspěch z Opavy

7.6.2004
<p>R y c h n o v n a d K n ě ž n o u – Český pohár v terénním triatlonu skupiny E.ON pokračoval v sobotu závodem v Rychnově nad Kněžnou. František Žilák se radoval z druhého vítězství v sérii, které ho katapultovalo do čela celkového pořadí před Petera Hertla ze Slovenska a Pavla Michala z IVT Cyklo Domanín. Závod E.ON XTERRA CZECH TOUR 2004 Rychnov nad Kněžnou se odehrál v okolí Ivanského jezera, kde se plavalo. Cyklistická část zavedla závodníky do přírodního parku lesa Včelný, aby tam objeli tři náročné okruhy s dlouhými stoupáními a nebezpečnými sjezdy. Běh se pak odehrál na podobných tratích jako cyklistika s jedním trojnásobným výběhem mezi skalami a kluzkými kořeny. Nejeden závodník si z těžké trati odnesl bolestivé šrámy.</p>

„Dneska se mi jelo dobře,“ ohodnotil svůj výkon vítěz závodu František Žilák. K vítězství mu pomohlo i odstoupení Petra Kučery, jeho největšího soka a vítěze loňské série XTERRA CZECH TOUR. „Plavání bych zkrátil. Pořadatel sice tvrdil že voda má 17 stupňů, mě to ale připadalo spíš tak na 13 nebo 14…!“ postěžoval si ještě Žilák na teplotu vody. Souhlasit s ním muselo celé startovní pole, které tentokrát čítalo více než 80 závodníků.

Mezi ženami byla nejlepší Jana Bezdíčková, která letos vyhrála také již druhý závod E.ON XTERRA CZECH TOUR. Kateřina Pánková z týmu Russell Athletic 007 doběhla druhá a na třetí pozici se umístila devatenáctiletá Eva Skalníková, která byla překvapením sobotního závodu.

Další díl seriálu E.ON XTERRA CZECH TOUR 2004 startuje v sobotu 5.6. u Hostivařské přehrady v Praze. Na perfektně připravenou akci vás zve ředitel závod Petr Polívka.