MTB Posázavím 2004-Tisková zpráva

5.5.2004
<p>1. května v 10 hodin byl odstartován na Masarykově náměstí v Mnichovicích u Prahy II. ročník cyklistického závodu na horských a trekingových kolech. Závod se tentokrát jel v rámci seriálu čtyř závodů Mountfield biketour 2004, jehož generálním sponzorem je firma Mountfield. Akce se zúčastnilo přes 600 cyklistů a zhruba 60 dětí startovalo na dětském okruhu. Cyklisté si pochvalovali členitou, dobře značenou trať, organizátoři zas pěkné počasí.</p>

První v cíli se s velkým náskokem objevil borec Jan Šubrt se start. č.124. Trať dlouhou 46 km ujel v čase 1,35.51 hod. Startoval též za vítězný tým Bike and Surf Team.

Dle slov těch, kteří dojeli v čelní skupině: „Trať byla vynikající , i když jsme si zajeli 300 metrů hned po startu (byli jsme v euforii a prostě jsme na šipce neodbočili). Nakonec jsme se dostali na čelo až na 22 kilometru. Co je ale super, je osvětlený tunel hřbitovními svíčkami dlouhý asi 100 metrů. Čtyři brody byly osvěžující a stoupání fakt dobrý. Naměřil jsem 770 metrů převýšení.“ Jiný závodník dodal malou perličku – že ve stejný den se jede pohár, kde měl původně závodit. Ale když si přečetl propozice, o jaké ceny se jede (byť za dvojnásobné startovné), tak raději jel do Mnichovic. „Na poháru je kulový“.
Samozřejmě, vítěz byl každý, i ten, co dojel poslední skoro za čtyři hodiny.
Soutěžilo se celkem v 8 kategoriích, jen tandem nepřišel žádný. Jestli bude nějaké příště, tuto kategorii nevypíšeme. Závodu se již tradičně zúčastnilo mnoho přespolních a dokonce i ze zahraničí. I několik místních borců vyrazilo na trať a mezi nimi také starosta Mnichovic Mgr. Jakub Žvejkal.

Po dojezdu do cíle byla závodníkům předána taška s tričkem, hrníčkem nebo cyklistickými ponožkami s logem závodu. Bylo pro ně připraveno občerstvení v podobě guláše a piva Ferdinand, také bohatá tombola a samozřejmě i hodnotné ceny pro vítěze. Ty bylo možno sestavit díky těmto štědrým sponzorům: Author, BBB, Apache, Bikestar, Bretton, Vavrys – Craft, Lom trading, New line, Junk, Sport Arsenal, Bicycle, Vaněk sport Scott, USAS a Bikezone. Pro letošní ročník byly ceny pro vítěze jednotlivých kategorií obohaceny o plastiku kola od J. Humla a též o dárkové předměty od města Mnichovice, vyrobené k 870 letům jeho založení. Skvělé ceny pro děti věnovala firma Mac Source, Apache, Mc Donald, Author a Junk,

Vítězové byli jistě spokojeni, a ti kteří nebyli na „bedně“ měli šanci získat ještě ceny z tomboly. Tam na ně čekaly mimo jiné i 4 kola Author.

Doufejme, že všichni měli příjemný pocit z aktivně prožitého dne v malebné krajině kolem Sázavy.
Tento pocit si, bohužel, nemohla vychutnat cyklistka, která díky své důvěřivosti přišla o kola, která jí odmontoval falešný pořadatel. Také 4 zranění závodníci na trase, ke kterým vyjížděly sanitky, jistě nebudou tento den považovat za vydařený. Díky šlechetnému přístupu jednoho ze zástupců firmy Apache bicycles však budou ztracená kola cyklistce brzy nahrazena a to v ještě lepší výbavě. Doufáme, že i zranění díky včasnému zásahu odborníků nebudou mít trvalé následky a nezabrání cyklistům v účasti na dalších závodech.

Pořadatelství MTB Posázavím se tentokrát ujal Petr Šimera společně s městem Mnichovice a zdá se, že to byla dobrá volba.