BIKE BABÍ LÉTO 2003 -od pořadatelů

22.9.2003
<p>13.9 proběhl v Chrastavě u Liberce 2. ročník bikeového maratonu BIKE BABÍ LÉTO 2003, který připomínal babí léto jen názvem závodu, protože celou noc před závodem lilo a i ráno nevěstila zamračená obloha nic dobrého. Déšť nakonec na sebe nenechal dlouho čekat a chvilku před startem začalo pršet a nakonec lilo po celý den.</p>

Na startu se i přes nepřízeň počasí postavilo 250 borců. Oficiální start byl v Chrastavě na Náměstí 1.máje a ostrý za Chrastavou na staré cestě do Bílého Kostela. Po startu na závodníky čekal zaváděcí kopec na Panenskou hůrku, kde se pole hezky roztáhlo a do terénu se vjíždělo již v menších skupinkách. 1. velké stoupání zavedlo startovní pole na Ještědský hřeben z kterého se sjíždělo technickým sjezdem do Andělské hory. Pak hned na závodníky čekalo druhé stoupání na Ovčí horu, kde byla zároveň horská prémie. Prémie byla vypsána pro všechny závodníky, kteří vyjedou kopec a neslezou. Ovčí horu nakonec zvládlo 12 riderů (včetně legendární Káji Polívkové), kteří prokázali nejen fyzickou zdatnost, ale i dobrou techniku. Z Ovčí hory se sjíždělo na první občerstvovačku, která byla na 23.km. Následujících 10 km se jelo v Bedřichovském lese a trasa zde tvořila XC smyčky. Dále následoval přejezd Albrechtic se sjezdem k přehradě Mlýnice, u které byla 2.občerstvovací stanice. Poslední kopec na krátké trase se jmenoval Lysý vrch, na který se závodníci dostali přes Chrastavský les a tam čekalo na závodníky doslova pekelné počasí. Vítr, mlha a hustý déšť, nic horšího si snad už ani nejde představit. Jezdci z krátké sjížděli už dolů do údolí a rideři z dlouhé pokračovali v rozehrané bitvě dále. Výhledy (Pašerácká stezka) se žádné nekonaly, zato hustá mlha stěžovala jezdcům orientaci tak, že značení nebylo vůbec vidět. Sjezd do Uhelné byl, ale odměněn 3.občerstvovačkou. Dále jezdci jeli po česko-polské hranici a návrat do cíle vedl přes Liščí horu a Paradýz. V závěru jezdce ještě čekal zákeřný výjezd na Vysokou a nakonec vytoužený sjezd do cíle. Cílem na krátké prolétl nejrychleji Tomáš Toman a v ženách Pavla Havlíková, na dlouhé byl suverénně nejlepší Thomas Nicke.

V cíli byla pro závodníky připravena dobrá bramboračka a pivo nebo klobáska, ale většina riderů tentokrát nepohrdla ani horkým čajem.

Petr Cinkán

P.S.: Musím poblahopřát všem, kteří dojeli do cíle, protože vlastně zvítězili sami nad sebou v naprostém spiknutí přírodních živlů.

Výsledky: http://bikebabileto.its.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu