Lyžař Koukal vyhrál XTERRU ve skalách

28.7.2003
<p>27.7.2003 – ADRŠPACH – Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal vyhrál pátý závod pohárového seriálu BRAVE XTERRA CZECH 2003 TOUR v terénním triatlonu v adršpašských skalách na Náchodsku. Domácího bikera Žiláka předstihl až v závěrečném běhu ve skalním městě, ale nakonec zvítězil o více než dvě minuty.</p>

„Nádherný závod,“ pochvaloval si Koukal, který do Adršpachu spěchal v pátek večer z desetidenního soustředění na Dachsteinu. „Samozřejmě jsem v nohou cítil těžkou zátěž, ale v takovém prostředí mi to běželo samo,“ dodal spokojeně.

Plavalo se v průzračné vodě skalního jezírka, kam je po celý rok veřejnosti zakázán přístup. Cyklistický okruh vedl po trati známého maratonu Sudety a běželo se mezi skalami. Ženám vévodila plavecká reprezentantka Sandra Kazíková. „Původně jsem se přijela jenom podívat, ale zlákalo mě to a nakonec jsem ráda, že jsem vyhrála,“ řekla.

Příští závod Českého poháru se koná za tři týdny v Novém Městě na Moravě na tratích lyžařské Zlaté lyže – tedy na Koukalově domácí půdě.